4 nejčastější mýty o posuvných dveřích

Posuvné dveře se objevují v čím dál více českých domácnostech, přesto o nich ještě koluje spousta mýtů. Kdo má tento typ dveří doma, nebo je aspoň na vlastní pohled viděl, povídačkám nevěří. Jestli s nimi ovšem vlastní zkušenosti ještě nemáte, čtěte dál, abyste si ujasnili, jak to všechno vlastně je.

Jde o něco nového a nevyzkoušeného

Tak to je první omyl. Posuvné dveře jsou s námi už dlouhá desetiletí, jen se dříve užívala spíš jejich shrnovací varianta. Byly koženkové nebo lamelové a skládaly se jako harmonika. I dnes se dají sehnat, hodí se obzvlášť do prostor, kde není možné instalovat pouzdro do zdi a není místo ani na zasouvání podél stěny. A to už se dostáváme k dalšímu rozšířenému mýtu.

Jejich instalace je příliš složitá

Záleží na tom, jaké provedení si zvolíte. Dveře do pouzdra jsou náročnější, protože se musí plánovat už předem. Pouzdro se dává do zdi a dveře se pak zasouvají přímo do stěny. Existuje ale i varianta na stěnu, kdy žádné stavební úpravy nejsou potřeba, dveře se posunují po kolejnicích podél stěny.

Neposkytují tolik soukromí

Vše záleží na tom, jaké si zvolíte. Je jasné, že třeba prosklený model se naprosto nehodí do ložnice či pokoje. Naopak je vhodný, potřebujete-li prosvětlit místnost. Těsnění hluku závisí na tom, jakou variantu zvolíte. Dveře do pouzdra ve zdi těsní lépe.

Jejich otevírání je těžší

Hodně záleží, odkud si dveře objednáte a kdo vám je domů přijde zhotovit. Kvalitní posuvné dveře se otevírají snadno, jde to i dvěma prsty. Otevírání je snadnější pro malé děti, které by ještě nedosáhly na kliku, navíc si díky nim vybudujete bezbariérový domov. Vozíčkářům se totiž otevírají daleko lépe než klasické dveře s klikou.

Posuvné dveře se vyrábí jednokřídlé i dvoukřídlé, dřevěné, z lamina, skleněné. Variant je opravdu mnoho. Přesvědčit se o tom můžete přímo na webu společnosti Grimax.cz, která se jimi zabývá.

Podobné články