CO2 svářečky a co vzít v úvahu při jejich výběru

 

svářečka kuhtreiber kit 2400

svářečka

Svářečka CO₂ patří k nejoblíbenějším typům svářeček. Do místa sváru zavádí plyn, aby zabránily oxidaci. Snadno se ovládají, navíc mají robustní konstrukci, která zajišťuje dlouhou životnost a bezproblémové přenášení. Podle odborníků jsou vhodné i pro začínající svářeče. Jak ale vybrat tu správnou pro vaše potřeby?

Svařování je jednou z nejefektivnějších metod pro spojování materiálů z kovu. Spoje jsou pak pevné, nepropustné a snadno kontrolovatelné. S CO₂ či MIG – MAG svářečkou je celý proces hračka.

Profesionální a hobby svařovací technika

Každá svářečka by měla být kvalitní, ať už je určená do profesionální svařovny, garáže, dílny či drobné výroby. Mohou se ale lišit zejména dimenzací silových prvků a také počtem funkcí. Profesionální svářečky mívají dálkové ovládání na hořáku, synergické linky, různé stupně pulzace a spoustu dalších vylepšení.

Sami také zvažte, jak budete svářečku CO₂ používat. Pokud jen občas a spíš na svařování tenčích věcí, postačí jednofázová na 220 V. Při častějším nasazení se vyplatí vybrat model na 380 V. Nejste-li si jistí, nebojte se obrátit na odborníky v oboru. V mnohých kamenných prodejnách i e-shopech vám poradí. Stačí se zeptat.

Spolehlivý obchod – půlka úspěchu

Můžete si pořídit levnou svářečku od méně známého výrobce, nicméně dost možná tím prohloupíte. Nakupte raději u profesionálů, kteří prodávají veškerou svařovací techniku od ověřených dodavatelů. Poohlédněte se třeba na Svartop.cz, kde najdete kromě bohatého výběru i spoustu praktických rad. Radí například, že pro domácí použití jsou vhodné svářečky CO₂ MIG 155/6 W či Omicron OMI 205.  Navíc k mnohým modelům dávají jako dárek plnou láhev CO₂.

Tip na závěr: Nezapomeňte na svářecí kuklu

S nákupem nové svářečky se pojí i pořízení dalšího vybavení. Nezbytná je svářecí kukla, na svém zdraví byste šetřit neměli.

Podobné články