3 důvody, proč si pořídit hliníkovou pergolu s posuvnou střechou

Máte na své zahradě terasu, ale při nepřízni počasí vám chybějící zastřešení znemožňuje na ní pobyt? Přemýšlíte nad zastřešením své terasy, ale nevíte jaký typ pergoly si pořídit? Pak pro vás máme tip v podobě hliníkové pergoly s posuvnou střechou, jež nabízí oproti jiným variantám zastřešení řadu výhod. Tento článek popisuje 3 důvody, proč zrovna posuvná pergola je vhodnou volbou.

Moderní pergola, která nezastíní interiér

Jednou z hlavních předností pergoly s posuvnou střechou je její moderní vzhled, díky čemuž se stane hliníková pergola s posuvnou střechou na vaší zahradě skvělým designovým prvkem. Posuvná pergola navíc nezastíní interiér vaší domácnosti, což oceníte zejména v zimním období, kdy je světla nedostatek. Mezi hlavní nevýhodu pergoly s pevnou střechou patří totiž zastínění interiéru, což však o posuvném zastřešení pergoly neplatí. Moderní pergola s posuvnou střechou nabízí i řadu doplňků, které vám pobyt na terase ještě více zpříjemní.

Odolná pergola s minimální údržbou

Na pergole s posuvnou střechou také oceníte minimální potřebu údržby. Hliníková pergola totiž nevyžaduje oproti dřevěné pergole téměř žádnou údržbu. Konstrukce pergoly je vyrobena z hliníku, jenž patří mezi stabilní kov, který je typický svou dlouhou životností a odolností. Střecha pergoly je pak vyrobena z PVC, jež se řadí mezi vysoce odolné materiály. Takže hliníková pergola odolá i vysokému nárazu větru. Pro vyčištění usazené špíny a prachu můžete použít vysokotlaký čistič či wapky. S hliníkovou pergolou tak nebudete mít žádné další výdaje s její údržbou.

Snadné ovládání zastřešení

Pro hliníkovou pergolu je také typické snadné ovládání zastřešení. Díky posuvnému zastřešení si tak můžete užívat stín i slunce podle toho, jak se vám to bude hodit. Pokud se tedy budete chtít opalovat na terase, tak jednoduše zmáčknete knoflík. Díky tomu tak nebudete muset stěhovat lehátko a stolek mimo terasu. Stahování střechy terasy oceníte i v noci, když se budete chtít dívat na hvězdy, což by v případě volby jiného typu zastřešení terasy nebylo jednoduše možné.

Podobné články