Fotovoltaická elektrárna na střeše domu a její světlé stránky

Možná jste zaregistrovali, že roste počet fotovoltaických elektráren na střeše rodinných domů. S největší pravděpodobností za to mohou dotace, které je možné na FVE získat, na druhou stranu na tom může mít svůj podíl i to, že fotovoltaická elektrárna na střeše rodinného domu rapidně sníží spotřebu energie, která je stále dražší a dražší záležitostí.

V případě, že taktéž uvažujete nad fotovoltaickou elektrárnou, kterou byste umístili na střechu svého rodinného domu, prozraďme si její světlé stránky. To může pomoct při rozhodování, jestli svolit k tomuto opatření či nikoliv. Pokud však svolíte, respektive kývnete na fotovoltaiku, pamatujte na zmiňovanou dotaci, kterou lze získat z dotačního programu Nová zelená úsporám. Takovou dotací na fotovoltaickou elektrárnu totiž může pořizovací cenu snížit až o polovinu.

Finanční úspora je hlavní výhoda

Jak již bylo zmíněno, důvodem pořízení fotovoltaiky bývá velice často finanční úspora. Díky obyčejným panelům je možné snížit spotřebu energií o obrovské procento. To je hlavní světlá stránka tohoto úsporného opatření, která musela být zmíněna.

Ekologičnost

Fotovoltaické elektrárny jsou něco, co potěší především nadšené ekology a milovníky životního prostředí. Právě toto opatření je totiž zcela ekologické. Výroba solární energie nijak neškodí životnímu prostředí, nedochází k žádnému znečištění či k podobnému. Navíc sluneční svit je obnovitelný a nevyčerpatelný zdroj energie, který nevyžaduje žádné palivo. Výhody se dají přirovnat k tepelnému čerpadlu, na které jsou nejen dotace, ale navíc také přispívá ke snižování energetické náročnosti rodinného domu.

Životnost

Nemyslete si, že vám solární panely vydrží na střeše chvilku a pak spadnou. Tak tomu opravdu není. Nejsou nejlevnější, ovšem budou s vámi dlouhá léta. Jejich životnost je opravdu dlouhá, na střechách rodinných domů vydrží i několik desítek let. Samozřejmě se o ně musíte starat, a to tak, že jim zajistíte pravidelné servisní prohlídky.

Podobné články