Investičním zlatem není vše, co se třpytí

Parafráze na známé rčení jasně naznačuje, že kdo chce investovat do zlata, měl by o tomto typu investování něco vědět. To však nic nemění na faktu, že jej lze jako jednu z nejlepších investic dneška doporučit.

Kupte si svoji první zlatou cihlu

Každý amatér, který přemýšlí, že by investoval do zlata, má představu hezky do pyramidy naskládaných zlatých cihel. V první řadě, říká se jim spíše zlaté slitky. Za druhé, mnohdy mají mnohem menší velikost a samozřejmě si je v různých velikostech i máte možnost kupovat. Každý slitek je označen podobně jako bankovka vlastním číslem. Cena slitku je každý den jiná, protože se odvíjí od ceny zlata na komoditních trzích.

Rozhodně nelze investiční zlato kupovat od kohokoliv a jakékoliv. Například numismatická prodejna v pražském Obecním domě, která se prodejem i výkupem investičních slitků zabývá, nevykupuje slitky s nižší ryzostí než 900 tisícin, ani ty s nejasným původem. Sama nabízí prestižní švýcarské slitky značek Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich.

Prodejna nevykupuje ani úlomky zlata, zlaté šperky ani zlato syrové. Z toho tedy plyne, jak ošemetné může investování do zlata být, pokud se třeba necháte přesvědčit k nákupu méně prestižní značky slitku, nebo věříte na výhody investování do zlata ve formě zlatých šperků.

Do zlata však lze investovat i formou zlatých mincí

Málokdo ví, jak dobrou formou investování je numismatika – tedy zjednodušeně řečeno, sběratelství mincí. Zlaté mince jsou totiž rovněž považovány za investiční zlato. Jsou dokonce stejně jako zlaté slitky osvobozeny od 21% DPH. Chytré investování do mincí dokáže přinést zisk navíc. Jejich cena totiž nemusí růst jenom díky zvedání cen zlata, ale i díky tomu, že mají uměleckou, ale především sběratelskou a historickou hodnotu. Třeba hodnoty zlatých mincí z první republiky dnes dosahují závratných výšek. Kdo tedy chce investovat pro své vnuky a pravnuky, má šanci. Dejte se na numismatiku.

Kvalitní zlaté mince i investiční zlaté slitky koupíte v pražské numismatické prodejně v Obecním domě a v jejím e-shopu Zlate-mince.cz.

Podobné články