Jak na rekonstrukci ložnice?

Známé pořekadlo, že spánkem trávíme zhruba třetinu života, je skutečně založeno na pravdě. Není nutné, aby tento prostor oplýval obřími rozměry. Co je ale rozhodně důležité, je maximální funkčnost prostoru. Co si při rekonstrukci ohlídat?

Vše musí dobře sedět

Těžko se vám bude obcházet nábytek, kolem kterého se stěží protáhnete. Nábytek by měl být volen v souladu s prostorovými možnostmi vaší místnosti. Raději zvolte minimalistické noční stolky, než aby vám hrozilo zranění při nočním přesunu po ložnici. Stolařství v Ostravě vám zhotoví nábytek na míru. Ten bude plně vycházet z vašich požadavků na rozměry, materiál i barvu nábytku. Nábytek na míru je zárukou toho, že se vám bude ložnice bezchybně užívat. 

Nejprve se stanovuje rozpočet

Jako první položku na vašem seznamu přání byste si měli dát jasnou částku, kterou za rekonstrukci ložnice můžete vynaložit. Od tohoto bodu se bude odvíjet materiál, ze kterého se bude celek tvořit. Budete si přát podlahové vytápění a dřevěnou podlahu? Nebo zvolíte ekonomičtější variantu podlahové krytiny? Rozpočet jasně určí, co se bude na vašem seznamu přání vyskytovat.

Jak budou vypadat stěny?

V posledních dvou letech zaznamenávají obrovský návrat tapety všeho druhu. Především se cílí na osobitost a neotřelost. Přejete si 3D tapety, nebo vaši vlastní fotografii z vašeho alba, která se bude vyjímat na vaší stěně? Fototapety zajišťují zajímavou podívanou v malých i rozlehlých ložnicích.

Nebo vsadíte na přírodní materiál?

Stěny ložnice samozřejmě mohou být tvořeny i celou řadou dalších materiálů. Může se jednat o kamenné obklady. Nemusíte hlídat čistotu stěny a neustálé malování. K údržbě vám bohatě stačí houbička nebo vlhký hadřík.

Rekonstrukce ložnice by měla vycházet zejména z vašich tajných přání. Nenechte se strhnout módními trendy, které za tři roky vyšumí. Co si přejete vy?

Podobné články