I ve vašem domě je místo pro úspory na energiích

Domníváte se, že u vás doma už není na čem ušetřit? Pravděpodobně jste na omylu. Teď přes zimu se spotřeba elektřiny v domácnostech zvyšuje o více než tři čtvrtiny, ušetřit přitom může téměř každý. Stačí se zamyslet, přečíst si rady odborníků nebo se zeptat, co by doporučovali právě ve vašem konkrétním případě.

Najděte si chvilku času a prostudujte portál E.ON Rádce, kde najdete spoustu informací z oblasti úspory energií, ekologie a alternativní dopravy. Některé možná již znáte, jiné pro vás budou novinkou. Hromada tipů je úplně jednoduchých a vůbec nic k nim nepotřebujete.

Proč je v zimě tak vysoká spotřeba elektřiny?

Důvody jsou tři. Za prvé se více topí, a pokud topíte elektřinou, účet je tedy výrazně vyšší. Za druhé se daleko více svítí, protože tma bývá už v časných odpoledních hodinách. A za třetí je potřeba ohřívat teplou vodu. Ve všech třech těchto oblastech se dá dosáhnout úspory elektřiny.

Chcete znát aspoň pár rad?

Z těch základních lze jmenovat výměnu obyčejných žárovek za LED – spotřebují až sedmkrát méně energie. Dobré je také investovat do nákupu nových energeticky úsporných spotřebičů. K úspoře vody vám dost pomůže, když se budete místo koupání sprchovat. Za teplo ušetříte, jestliže zateplíte dům, vyměníte stará okna a dveře.

Některá opatření sice vyžadují počáteční investici, ovšem uvidíte, jak brzy se vám investované peníze vrátí.

Zeptejte se odborníků

Chcete-li vzít úsporu energií skutečně vážně, nebojte se kontaktovat přes E.ON Rádce energetického poradce. Zdarma zodpoví jakékoliv dotazy související s tématem, mohou vám sestavit analýzu energetické náročnosti domu nebo poradit ohledně rekonstrukce a dotace. Dokonce pomáhají s podáním žádosti o dotaci.

Nedovolte zimě, aby vysála vaši peněženku! Začněte s úsporami hned, dokud jste ještě nespotřebovali zbytečně moc energie na vytápění, ohřev vody a svícení. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Podobné články