Přizpůsobte si ložnici letním teplotám! Pomohou chladivé přikrývky i matrace z přírodních materiálů

Začíná vám v ložnici být pěkné horko? Tak si ji přizpůsobte letní sezoně. Tedy maximálně ochlaďte. Jinak se několik měsíců nevyspíte.

Léto v některých ložnicích, nejsou-li vybavené klimatizací, může být až nesnesitelné. Obzvláště při tropických nocích, které tu budeme mít co nevidět. Při boji s vysokými nočními teplotami obecně pomáhají přírodní materiály. Právě ty totiž perfektně sají pot, jsou prodyšné, a především nás v noci ochladí. Ideální je například kombinace povlečení z damašku či saténu, lněného prostěradla a matrace z koňských žíní. Buďme ale konkrétní.

Prostěradlo? Doporučujeme lněné!

Výběru prostěradla většinou nevěnujeme velkou pozornost. A to je velká chyba. Lněná prostěradla jsou ekologická, pevná, odolná proti mikroorganismům včetně roztočů, a především na dotek chladivá. Pro letní měsíce tedy přímo ideální. Lněné prostěradlo vás zchladí už po ulehnutí do lůžka. Chladivá však jsou i velmi oblíbená jersey prostěradla.

Povlečení? Co byste řekli luxusnímu damašku?

Obzvláště pokud si k němu pořídíte i vhodné ložní povlečení. Pro teplé noci je nejvhodnější satén a damašek. Tento velmi lehký a přitom pevný materiál, který na dotek připomíná hedvábí, se vyrábí z velmi jemné příze egyptské bavlny. Po estetické stránce se polštáře i přikrývky s damaškovým povlečením navíc mohou stát dominantou vaší ložnice. Upoutá totiž na první pohled.

Matrace do léta?

Pro letní měsíce je vhodná investice i do k tomu určené matrace. Zde opět hrají prim přírodní materiály. Nejvíce vlhkosti obecně odvádějí matrace z koňských žíní s příměsí bavlněných a vlněných vláken. Mnohdy však postačí, když k vaší stávající matraci pořídíte vhodný topper či alespoň potah – ideálně s bambusovými vlákny či Aloe Vera. 

Tak, ať se vám v létě dobře spí. 

Podobné články