3 tipy na luxusní vinylové podlahy

S designem interiéru se vyplatí začít od podlahy. A to doslova. Ať už si stavíte nové bydlení nebo se chystáte na proces rekonstrukce, má právě podlahová krytina obrovský vliv na to, jak bude váš obývací pokoj, kuchyně nebo dětský pokoj vypadat.

Jako první se nabízí otázka, k jakému materiálu se přiklonit. Díky svým vlastnostem, které v sobě kombinují výhody všech ostatních materiálů, a příznivé ceně, staví se trendy moderního bydlení na stranu vinylových podlah. Ty se neztratí ani na poli luxusních krytin. Již dávno neplatí, že pokud hledáte luxus, musíte si pořídit masiv. Vinylové podlahy jej dovedou plně zastoupit.

Proč jsou vinylové podlahy tak výjimečné?

Vinylové podlahy zaujmou skvělými užitnými vlastnostmi (odolnost vůči oděru i vlhkosti, pružnost) i cenovými podmínkami, které jsou oproti masivu velmi výhodné. Díky tepelné propustnosti jsou vhodné pro spojení s podlahovým vytápěním. Zároveň se s nimi dočkáte minima hluku (nízká kročejová hlučnost) a ani při údržbě se nijak výrazně nepředřete (nevyžadují speciální údržbu).

K dalším pozitivům se řadí vysoká designová variabilita. Samozřejmě se s vinylovými podlahami nemůžete těšit na přírodní materiály jako je dřevo nebo kámen, jejich napodobení je však dokonalé. Po vzhledové i povrchové stránce. Obdobně jako u masivních podlah budete moct u dřevěných dekorů rozeznávat suky a rýhy, které k přírodnímu dřevu patří.

Kde zakoupit vinylové podlahy?

Vinylové podlahy jsou tedy skvělou volbou. Kde však sehnat ty jedny z nejlepších? Doporučujeme se podívat na stránky společnosti Plancher (www.plancher.cz) a zhlédnout zde desítky vzorů a dekorů od renomovaných výrobců – Expona Domestic (DEU), Moduleo (BEL), Gerflor (FRA) nebo Fatra (CZE). Abychom vám rozhodování usnadnili, vybrali jsme pro vás 3 tipy na luxusní vinylové podlahy.

1.   Vinylová podlaha Expona Domestic se zvýšenou odolností

Pro všechny podlahové krytiny společnosti Expona Domestic je charakteristická snaha o moderní design. Když k němu přidáme nadstandardní odolnost, dostáváme ideální volbu pro místo s vyšším zatížením. Proto se tyto podlahy používají též v komerčních objektech. Zároveň jsou v souladu s životním prostředím, díky absenci ftalátů se pyšní držením nejtvrdšího emisního certifikátu. Co se vzhledu týká, převažují zde dokonale propracované motivy dřeva a kamene, které jsou dokonale propracované včetně realistické struktury – rýhy, suky. Pořídit si můžete jak dílce k celoplošnému přilepení, tak dílce se zámkovým spojem pro plovoucí pokládku.

2.   Moderní vinylové podlahy Moduleo

Značka Moduleo je charakteristická používáním nejmodernějších technologických postupů, proto se od ní můžete dočkat toho nejlepšího, co se po funkční stránce na trhu vyskytuje. V rámci této značky existuje několik produktových řad (Select, Transform, Vision), které rozlišují různé dekory a vzory. Liší se také rozměry lamel a způsob pokládky – lepené, plovoucí. Mezi nejoblíbenější patří produktová řada Moduleo Select, která se vyznačuje prvotřídním designem dřeva a dlažby (viz obrázek).

3.   České vinylové podlahy Fatra

Fatra představuje tradičního českého výrobce vinylových podlahových krytin. Zpracování plastů je jejich doménou, proto i v oblasti podlah patří k evropské špičce. Velmi populární jsou heterogenní podlahy Thermofix, odolná řada Fatra Imperio nebo plovoucí vinylové podlahy FatraClick, o jejichž pokládce nelze říct nic jiného, než že je snadná. Všechny podlahy od Fatry jsou vizuálně velmi atraktivní, vysoce odolné a nenáročné na údržbu.

Podobné články