Pusťte se do rekonstrukce ložnice. Pořiďte nové peřiny i postel se slevou

Pokud plánujete zásadní změny v ložnici, protože vám současná postel nevyhovuje materiálem a vzhledem, je na čase poohlédnout se po moderním nábytku. Stejně tak vyměňte i matrace a lůžkoviny. V následujících řádcích vám prozradíme nejen několik praktických tipů, ale i e-shopy, odkud objednáte se zajímavou slevou.

Ložnice je místnost odpočinku a relaxace, kam se uchýlíte nejen k večernímu spánku, ale i po náročném pracovním dni.

Postel je alfou a omegou

Dominujícím prvkem je jednoznačně postel, která by se vám měla zamlouvat po funkční i designové stránce. Vzhledem k tomu, že vám bude sloužit dlouhá léta, vyplatí se investovat vyšší částku. Nicméně můžete využít třeba ve Sconto slevový kód, s nímž na některých produktech, případně alespoň na cestovném ušetříte.

U postele se zajímejte o výšku a materiál. Perfektní stabilitu, pevnost a dlouhou životnost slibují postele z masivu, ovšem mají i větší cenovku. Levnější alternativou jsou postele z lamina a nejméně náročné na údržbu jsou zase kovové rámy, které se často kombinují s dřevěnými prvky. Výška by se měla pohybovat mezi 45 až 55 centimetry, pro seniory se doporučuje o 10 centimetrů vyšší. Všímejte si také nosnosti, protože levnější modely mají často nižší nosnost.

Matrace, polštáře i přikrývky

Vyberte si matraci sobě na míru, protože právě matrace představuje základ kvalitního spánku. Současný trh je široký a vybrat si můžete od nejměkčích ze studené pěny až po vyztužené s kokosovým vláknem. Zajímavou možností jsou ortopedické matrace, jež jsou ideální pro osoby s problémy s klouby a zády.

Polštáře jsou vhodné paměťové z drcené paměťové pěny, neboť zabraňují nadměrnému napětí okolo ramenou a v oblasti krku. Přikrývky zase existují chladivé a hřejivé, a to podle ročního období, a tak je vhodné mít doma obě varianty. Pokud využijete u Dormeo slevový kupon, vyjdou vás zmíněné prvky o značnou část levněji.

Podobné články