Čištění fasád pomocí mobilního pískování

Kéž by fasáda domu vypadala jako nová i po letech. Je to i vaše přání? Pokud marně bojujete s nánosem anorganických nečistot, plísně a dalších mikroorganismů, máme pro vás dobrou zprávu. Každá fasáda může opět vypadat skvěle – po zásahu odborníků ji nepoznáte. Kromě toho, že získá původní podobu a začne na okolí působit dobrým dojmem, se zlepší její izolační vlastnosti a prodlouží životnost. A to jsou dostatečné důvody, proč čištění absolvovat pravidelně.

Není nad odborné čištění

Čištění fasád je poměrně náročný proces. Povrch se průběžně zanáší nečistotami a odstranit je bez vhodně zvolených chemických přípravků a moderní techniky je v podstatě nemožné. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas, raději se rovnou obraťte na odborníky. Ti si s fasádou vašeho domu hravě poradí a výsledek předčí vaše veškerá očekávání.

Pro odborníky nepředstavuje žádný problém ani graffiti. Pokud se na vašem majetku vyřádili vandalové, jejich „umělecká“ díla budou po zásahu kvalifikovaných techniků minulostí.

Zřejmě nejefektivnější metodou čištění fasád je tryskání pískem neboli pískování. Její podstatou je proudění abraziva (vody a písku) pod vysokým tlakem přímo na povrch.

Kdo pískování provádí?

Bohaté zkušenosti s pískováním mají odborníci z firma AXIOM REAL, která patří k předním specialistům na čištění povrchů. Disponují německou technikou značky TORBO a ve výčtu referencí najdete také zakázky čištění památníků a historických objektů.

Mobilní pískování se uplatňuje nejen při čištění povrchů umělého i přírodního charakteru. Využívá se také při sanaci zdiva, odstranění starých vrstev nátěrů a rzi. Přístroje nejsou závislé na zdrojích vody a elektřiny, takže je lze používat i ve špatně dostupných místech. Díky možnosti elektronického nastavení je prašnost oproti ostatním způsobům tryskání až o 95 % nižší.

Chcete se o čištění fasády cestou pískování dozvědět více? Bližší informace a ukázky realizovaných prací najdete na www.ars.cz.

Podobné články