Izolací zdiva snížíte náklady na energie a zvýšíte hodnotu svého domu

U novostaveb se s bytelnými základy, odolnou, jakostní základovou deskou a kvalitní izolací zdiva počítá. Ovšem u starších rodinných a činžovních domů hydroizolace nebyly samozřejmostí, pro zachování dlouhé životnosti objektu i snížení nákladů na energie a vytápění je třeba sanaci zdiva neprodleně provést. Před výměnami oken i zateplením fasády je nutné zdivo izolovat. Existuje více způsobů izolace zdiva, které vám odborníci doporučí vzhledem k charakteru budovy, stáří a míře vlhkosti.

Izolace zdiva podřezáním, injektáží nebo aktivní elektroosmózou

V oblastech s častým průsakem vody do sklepních prostor, zvýšeném výskytu plísní či vlhkostních map na omítce je potřeba izolaci provést co nejdříve. Pochopitelně letní měsíce a teplá sezóna jsou pro izolace zdiva nejvhodnější. Jednak se výkopové práce v teplém počasí provádějí snadněji, materiály lépe schnou a zdivo se rychleji prosušuje i odvětrává během konkrétní sanace. Možností záchrany zdiva je více. Specialisté po prozkoumání objektu a zjištění příčin vzniku vlhkosti i plísní navrhnou postup pro úspěšnou izolaci. Někdy stačí izolovat objekt nerezovými plechy, ale nejčastěji je třeba zvolit možnost podřezání zdiva řetězovou pilou nebo diamantovým lanem. Úspěšně se využívá chemické injektáže, vytváří se svislá izolace i jádrové vrtání. Novátorským počinem je užití aktivní elektroosmózy.

Účinná sanace podřezáním zdiva řetězovým nebo diamantovým lanem

Hydroizolace strojními sanačními metodami se jeví jako účinná u rozsáhlých vlhkých ploch na zdivu oproti dřívějším zdlouhavým a pracným mechanickým postupům. Řetězovou či lanovou pilou se prořízne spára ve zdivu. Do vzniklé mezery se vkládá plastová fólie, jež je zajištěna klíny. Tlaková injektáž řezu se následně provede cementovou suspenzí. Sklolaminátové desky nebo pláty PE fólie slouží jako vodotěsná izolace. Tato technologie dokáže odstínit i radon. Řetězové pily se užívá pro řez mezi cihlami, lanové pily s diamantovým lanem je třeba pro řezání betonu, kamene a kombinací s cihlami. Více se o technologických postupech sanace zdiva dozvíte na stránkách odborné firmy izolacehroz.cz.

Podobné články