Jaké práce provádět na zahrádce v září?

V září můžeme zažít babí léto a postupně se připravujeme na nadcházející podzim, který se nezadržitelně blíží. Jste-li majiteli zahrádky, pak je pro vás září důležitý měsíc. Stále ještě sklízíte některé druhy ovoce a zeleniny, ovšem už je potřeba začít nejen myslet na přípravu na zimu. Je třeba skutečně i pomaličku zazimování připravovat. Co vás tedy během zářijového měsíce čeká?

fruit-basket-1114060_960_720

Vaše zahrada

Zahrady bývají různě umístěné, takže zatímco někdo už během září dokončuje sklizeň, u někoho může být v plném proudu. Jakmile však z vašich ovocných stromů sklidíte poslední plod, je dobré tyto stromy přihnojit a to draselným hnojivem. Máte-li keře rybízu či angreštu, pak jeho výhony zkrátit a to až o třetinu. Zkrátka pomalu budete připravovat půdu na novou výsadbu, což jistě ocení.

Sklizeň jablek

V září se sklízí především jablka a to i ve chvíli, kdy nejsou dostatečně zralá a blíží se k vám chladné dny. Lepší je nechat je dozrát uvnitř. V září můžete narazit také na pozdní švestky a hrušky. Těch můžete mít nyní plnou zahrádku. A jedna menší rada, hruška je zralá ve chvíli, kdy jí stačí jen pootočit a oddělíte její stopku.

Výsadba ovocných stromků

Září je ideální dobou k výsadbě nejrůznějších ovocných stromů. Máte-li na zahradě už zasazené stromy, pak je vhodné je formovat a věnovat jim péči. Ideální je nechat jednu hlavní větev, která bude dlouhá. Okolo ní pak ponechejte další vedlejší větvičky a ty budou mít délku asi třicet centimetrů.

Zelenina v září

Kromě sklizně zbytků okurek, rajčat, cuket, dáni, paprik je důležité se také věnovat záhonům a to tedy přistoupit k pletí a rytí. Jakmile máte sklizeno, zbavte půdu plevelů, zryjte záhonky a pohnojte je. Jedině tak si zajistíte půdu pro nadcházející sezónu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články