Jaro a zahrada

Duben je období, kdy práce na zahradě mají být v plném proudu. Zahradníci vysazují, přesazují, věnuje se setí. Zahrada září cibulovinami, petrklíči a některými dvouletkami. Kromě výsadby je potřeba se věnovat péči o trávník. Přece jej chcete mít krásně zelený. Co v těchto měsících na zahradě děláte?

Rostliny a dřeviny

V jarním období a ve chvíli, než vypukne jaro, to na zahrádce žije. V tomto období se vysazuje ostošest. Vysadit můžete stromy i keře, které jsou v kořenovém balu. Jednoduše odstraňte kořenové výrůstky a je to. Dobré je využít také hnojiva, abyste podpořili růst. Máte-li na své zahradě živé ploty, nyní je chvíle na to, abyste je pořádně prořezali. Myslet na prořezání je důležité také u okrasných trav, třezalky a dalších keřů. Nedokončili jste ještě zimní řezy stromů? Pak není na co čekat

Květiny

Snad každý zahradník chce, aby mu alespoň pár záhonků krásně rozkvetlo a vypadalo to na zahradě velmi hezky. Proto v tomto období neopomíjejte květiny. Macešky a petrklíč jsou takovými prvními vlaštovkami, objevují se hned, jakmile se trochu oteplí. Vysadit však můžete například kopretiny, chryzantémy, jiřinky, tulipány a jiné. I vy si můžete doladit a zkrášlit barevně vaší zahradu.

Trávník a půda

Teplejší jarní období znamená, že je třeba probudit vymrzlou půdu a tak se objevují startovací hnojiva. Trávník se musí kompletně vyčistit od zimního nepořádku. Najděte místa, kam se sekačka nedostane a vysypte mulčovací kůrou. Po zimně je nutno trávník provzdušnit a to speciálními nástroji. Do následných důlků v zemi nasypte písek. Ten vám pomůže odstranit nadbytečnou zamrzlou vodu, která se může v půdě objevit. Lysá místa vysypte travním semenem, aby se váš trávník brzo zazelenal a byl bohatý a krásný.

Podobné články