Jak na výběr a údržbu pracovního oblečení

Hledáte vhodné oblečení pro práci doma i venku? Potřebujete kalhoty či vesty, které něco vydrží, a zároveň se v nich budete cítit dobře? Máme pro vás tip, jak vybrat kvalitní pracovní oděvy. Už nebudete muset každou chvíli kupovat nové kousky. Aby vám oblečení vydrželo co nejdéle, sepsali jsme pro vás několik rad, jak o něj správně pečovat.

Zaměřte se na jednotlivé vrstvy

Ať hledáte pracovní oděv pro sebe do dílny nebo pro své zaměstnance, je třeba rozmyslet si, co od daného oblečení očekáváte. Pokud vám jde především o to, abyste zůstali v teple a suchu během práce venku, neměli byste zapomínat na spodní vrstvu oblečení, kterou by mělo tvořit funkční prádlo. Jako druhou vrstvu volte teplé pracovní mikiny. Nejčastěji používaným materiálem pro tento typ oblečení je mikro fleece, který nejen zahřeje, ale navíc je velice pohodlný. Poslední vrstva by vás měla ochránit před povětrnostními vlivy či deštěm. Pracovní vesty od společnosti Ardon jsou ušity z kvalitních materiálů a vynikají praktickými kapsami. Jsou velmi vhodné pro práci v podzimním počasí, kdy ještě není taková zima, ale je třeba si chránit před větrem oblast beder.

Věnujte pozornost informacím na visačkách

Nejen oděvy pro každodenní nošení, ale také ty pracovní potřebují správnou péči. I kvalitní oblečení se může špatnou údržbou brzy zničit a sebeodolnější materiál poškodit. Pakliže víte, jak se o něj starat, vydrží vám daleko déle. Visačky na oděvu neslouží jen k tomu, aby vás informovaly o ceně, ale především na nich naleznete důležité údaje o použitém materiálu. Pokud se budeme řídit informacemi, jež jsou zde uvedeny, nemělo by se nám stát, že se oblečení při praní srazí, nebo se nesprávně zvolenou teplotou naruší vlastnosti dané látky. Kromě údajů o teplotě praní, ždímání a žehlení se dovíte také, jak na správnou údržbu. Některou pracovní obuv je například vhodné impregnovat. Existují též případy, kdy je vysloveně nežádoucí používat bělidlo a aviváž. To se týká zejména funkčních materiálů, ze kterých je vyráběno termoprádlo. Je tedy důležité již při samotném výběru pracovního oděvu pečlivě projít veškeré informace.

Podobné články