Jaké přednosti mají obložkové zárubně?

Interiérové dveře jsou mnohými z nás brány jako samozřejmost. Děje se tak především proto, že drtivá většina modelů nabízí opravdový styl. Interiéru pouhou instalací takovýchto dveří dáte další rozměr. Rozhodně ale při nákupu a instalaci jakýchkoli interiérových dveří berte v potaz taktéž pořízení elegantních obložkových zárubní. Zdá se vám tato investice zbytečná? Pak se začtěte do následujících řádků, v nichž vám dokážeme, že jejich pořízení je v podstatě jakousi povinností.

Vzhled na prvním místě

Už jste viděli krásné dřevěné dveře v kovových zárubních? Zřejmě ano a tento nekompaktní soubor dvou materiálů ve vás určitě nijak valný dojem nezanechal. Obložkové zárubně dokážou zaujmout již na první pohled, a to i v případě, kdy jsou dveře otevřené a na očích jsou právě jenom samy zárubně. Designově mohou být přitom laděny prakticky do jakéhokoli dekoru. Moc hezky působí provedení v tradičních barvách dubu, buku anebo smrku. Výbornou volbou jsou ale i bílé či krémové variace. Záleží jen na vašem vkusu a celkovém ladění místnosti.

Maximální bezpečnost

Náraz do rohu stěny anebo kovových zárubní je neskutečně tvrdý. Přijít takto lze k velmi nepříjemným úrazům. Dřevo je poněkud měkčí, a hlavně jeho rohy nejsou ostré. Obložkové zárubně jsou tedy mnohem bezpečnější. Především v domácnostech plných neposedných dětí je jistě oceníte.

Vysoká výdrž a odolnost zárubní

Moderní obložky dveří vás nejspíše přežijí. Vyrábí se totiž z vysoce jakostních MDF desek. Můžete se spolehnout i na to, že se jen tak jednoduše nepoškodí ani mechanicky. Standardní rohy v případě přítomnosti kovových zárubní se odlupovaly jedna radost. Popravdě, ani tehdy, když máte doma tyto staré zárubně, nemusíte zoufat. Můžete si je nechat kompletně obložit dřevem. Specialistou jak na tento systém obložení, tak i na spousty kvalitních standardních obložek je společnost Erkado.

Podobné články