WPC terasa: Je lepší než ta dřevěná? Porovnání WPC a dřeva

Pokud vás čeká výstavba terasy, zřejmě se ptáte, jaký materiál je nejlepší. Je to dřevo, nebo WPC? Na tuto otázku si v tomto článku odpovíme.

Dřevo netřeba představovat. Jeho vlastnosti jsou všem dobře známé. Jedná se o kvalitní materiál, který má dlouhou výdrž a je velice pevný. Tedy v závislosti na tom, z jakého stromu dřevo použijete. Co je to ale WPC? A jak se liší právě od dřeva? O tom si povíme v následujících řádcích.

Vystavba terasy z WPC

Pod názvem WPC se skrývají anglická slovíčka Wood-Plastic Composite. Ty nám dávají tušit, že jde o materiál na bázi dřeva a plastu. Přesněji plastového polymeru, který dodává výrobkům vlastnosti, pro které jsou tolik žádané. A vhodné jsou také při stavbě terasy.

WPC terasa totiž eliminuje všechny nežádoucí vlastnosti dřeva. Díky kvalitnímu zpracování a materiálu se nemusíte bát žádných třísek, plísní, hniloby, kroucení, mrazu a dalších negativních vlivů prostředí. Výstavba terasy z WPC vám navíc dá pocit, který u plastových materiálů chybí. WPC v sobě totiž snoubí dobré vlastnosti obou materiálů – tedy plastu a dřeva. Ba co víc, zachovává ten jedinečný pocit čerstvého, přírodního dřeva.

Dlouhá životnost WPC materiálu

Zatímco dřevěná terasa bude postupem času podléhat vlivům prostředí, WPC terasa zůstane dlouho jako nová. Díky užití kompozitu si dokáže dlouho udržet stálou barvu. A to i při intenzivním slunečním svitu a dešti, který vás během roku dozajista čeká.

Realizace terasy z WPC materiálu probíhá podobně jako v případě dřeva. Pokud si k její stavbě objednáte externí firmu, můžete ji začít využívat už během několika dní od objednání. A bude vám dělat radost i po několika letech od jejího postavení.

Podobné články