Potřebujete jímku a chcete ušetřit? Tipy, jak na to

Jímka má dnes různé možnosti využití. Primárně se jedná o řešení tam, kde není zavedena kanalizace a je nutné řešit odpadní vodu. Je tu ale ještě druhá možnost použití, které je spojeno s tím, že je jímka zvolena jako nádoba, do které je zachytávána dešťová voda. Pokud plánujete její využití, a hledáte opravdu levné jímky, podívejte se společně s námi na to, jakými cestami se dá dosáhnout na nejvýhodnější variantu. Není to zase až tak nic složitého, když víte, jak na to.

Záleží na materiálu

Je tomu skutečně tak. Ne všechny materiály jsou na tom stejně z hlediska vlastností, a ne všechny materiály jsou na tom stejně z hlediska ceny. Když máte jasno o tom, jak velkou jímku budete potřebovat, porovnejte si, kolik by stále vyrobená z různých materiálů. A následně zvolte tu možnost, která bude cenově nejvýhodnější. Materiály, které dnes přicházejí v úvahu, jsou celkem tři, a jedná se o tyto konkrétní:

  • beton,
  • sklolaminát,

Nakupujte u nejlevnějších

Roli hraje i to, kde se rozhodnete nakoupit. Dnes se na tento sortiment specializuje celá řada firem. Jejich ceny rozhodně nebudou stejné. Je proto dobré projít si jejich nabídky a porovnat jejich ceny. Díky tomu, že žijeme v moderní době, to lze zvládnout i v pohodlí domova. Stačí se podívat třeba na jejich web. Dobrým příkladem firmy, která je celkem levná, je Jimko.cz. Zde najdete nejenom široký sortiment jímek, ale můžete si být jisti, že ceny vás rozhodně nezruinují. Je tomu právě naopak.

Zvolte správnou velikost

Čím bude jímka větší, tím bude pochopitelně dražší. To je přímá úměra, která vždy a stoprocentně platí. Pokud máte v plánu ušetřit, je třeba zvolit takovou velikost, která bude cenově přijatelná a zároveň bude i praktická. Například na různých vašich chatách a chalupách, kam jezdíte jednou za čas, bude plně stačit, když pořídíte řešení menší. Díky tomu se není nutné obávat jakkoliv vysokých investic.

Využijte dotace

Skutečně existují. Nikoliv ale v souvislosti s tím, že jímku využijete na odpadní vodu, ale existují v souvislosti s tím, že ji využijete na jímání dešťové vody. Daný program nese název Dešťovka a je o něj velký zájem. Právě nemalá finanční podpora ze strany našeho státu tak může být možností, jak ušetřit. A protože následně budete využívat vodu, která je zcela zdarma, brzy se vám vrátí i ostatní vynaložené náklady.

Myslete i na cenu práce

Jímku nelze jenom koupit. Je třeba ji také umístit. Toto bychom měli nechat na odborné firmě. Přesto je tu něco, co můžete udělat vy sami, a tím ušetřit. Jedná se o vykopání jámy, do které jímka přijde. Zjistěte si rozměry a následně se můžete pustit do práce. Za danou práci tak nebude nutné platit firmě, která si může říci nemalé peníze. Jak proto, že realizaci využije několik zaměstnanců, tak i proto, že k výkopu může použít také techniku, jejíž pronájem není zadarmo.

Podobné články