Zahradní posezení na léto

Letní prosluněné dny jsou tady a s nimi přichází i touha po relaxaci a odpočinku na zahradě. Pokud jste majiteli prostorné zahrady, pak máte spoustu možností, jak ji efektivně využít, aby vám na ní nic nechybělo. A to od útulného zahradního posezení a až po bazén.

Než se pustíte do zařizování samotného zahradního posezení, měli byste si připravit místo, kde se bude posezení nacházet. Pokud se jedná o hliněnou plochu nebo travnatou plochu, bude třeba ji upravit a připravit pro nové prvky. Někdy postačí štěrk, jindy můžete vyzkoušet rovnou dlažbu. Je na vás, co si vyberete pro svoji zahradu, a proto se i v tomto případě rozhodujte podle toho, co se do ní více hodí. Při výběru zahradního posezení postupujte stejně, avšak mějte na paměti, jaký materiál budete chtít, kolik židlí by mělo ke stolu být a podobně. To jsou totiž hlavní faktory, podle kterých musíte při výběru postupovat. K létu na zahradě by nemělo chybět kromě posezení ani místo pro odpočinek vleže, takže se porozhlédněte i po pohodlném lehátku, které oceníte nejen při upalování u bazénu. Co je však nejdůležitějším prvkem, který by vám rozhodně neměl chybět? Slunečník nebo přístřešek, abyste byli chráněni před slunečními paprsky, které mohou být obzvlášť kolem poledne nebezpečné a nepříjemné. Od klasických slunečníků se pomalu upouští a na řadu přicházejí sklápěcí rolety, které vás kromě slunce ochrání i před nepříznivým počasím. Pokud si naopak budete chtít slunce vychutnat, stačí roletu zasunout a vytáhnout zase jen v případě potřeby.

Ačkoliv kvalitní posezení tvoří základ pro vytvoření zahradní pohody během letních měsíců, jistě se vám budou hodit i nějaké další prvky, které vám pobyt na zahradě ještě zpříjemní. Co byste řekli například houpačce, na které si můžete v pohodlí přečíst knihu nebo vychutnat oblíbený letní drink? Nebo chcete rovnou investovat do zahradního bazénu, který je už sám o sobě zárukou, že se nudit rozhodně nebudete. Koupit si můžete buď ekonomicky výhodnější nadzemní bazén nebo zabudovaný, který je sice dražší, ale slibuje delší životnost. Oba dva druhy bazénů budou potřebovat na vaší zahradě dostatek místa, takže se nejprve ujistěte, že máte prostory, na kterých by mohl být a podle jejich velikosti vyberte ten nejvhodnější. Bazény můžete sehnat jak klasické obdélníkové, tak i kruhové, ale i v mnoha atypických tvarech. Zde už můžete zcela popustit uzdu své fantazii a nechat si případně vyrobit bazén na míru. Tak budete mít jistotu, že bude perfektně sedět a vy si jej skutečně užijete.

Podobné články