Jaké pletivo zvolit na vaši zahradu?

Pletivo nemusí plnit pouze ochrannou funkci. Dokáže i vyzdvihnout jednotlivé prvky zahrady a zkrášlit je. V tomto článku vám ukážeme základní typy pletiv.

Pletivo je základním stavebním kamenem velkého množství plotů. Sází na něj nejen lidé, kteří chtějí plot okrasný, ale i ti, kteří raději sáhnou po jeho ochranné funkci. Pojďme si v tomto článku rozebrat, jaké typy pletiv jsou vlastně na trhu dostupné a co vám přináší.

Pletivo na oplocení zahrady

Nejrozšířenějším typem je klasické pletivo na oplocení zahrady. Jeho poznávacím znakem je především jednoduchost a pevnost. Je vyroben z několika do sebe zapletených drátů různých materiálů. Na trhu se často setkáte s pozinkovaným pletivem, ale také tím plastovým. Vzhledem k tomu, že tento typ pletiva nijak nevyčnívá, konzole k uchycení pletiva se tu dobře ztratí.

Okrasné pletivo

Okrasné pletivo se jen málokdy používá k oplocení pozemku. Jeho hlavní funkcí totiž není chránit před vniknutím nechtěných osob nebo zvířat, ale podtrhnout, vyčlenit či zdůraznit vybrané prvky na zahradě. Zpravidla se používá u keřů nebo květin, kde je možné vhodnou kombinací barev a tvarů dosáhnout jejich odlišení od okolí. Najdete je nejen na zahradách, ale také v parcích a veřejných prostranstvích. Tam navíc dokážou plnit i základní ochrannou funkci. Ochranu jako od klasického pletiva ale nečekejte.

Podobné články