Jak se připravit na malování pokojů?

Jednou za dva či tři roky je vhodné vymalovat pokoje v domácnosti. I kvalitní nátěry jsou takovéto době již vybledlé, nehledě na to, že se v zákoutích tvoří pavučiny a na stěnách se usazuje prach a špína. Před tím, než si pozvete na malování bytu malířskou firmu, je vhodné provést několik kroků.

Odstranění nábytku

Malíři potřebují k výkonu své práce dostatek prostoru. U stěn by vždy měla být volná ulička, aby se do ní vešly štafle a schůdky. Dále je nutné zpřístupnit střed místnosti. Veškerý volný nábytek, který jde přemístit, tak z místnosti, kterou chcete nechat vymalovat, přesuňte jinam, aby zbytečně nepřekážel.

Zakrytí nábytku

Robustnější nábytek, který nejde přesunout, nebo na něj v jiných částech bytu nemáte místo, pečlivě zakryjte igelitem. U stěn je pak dobré použít lepenku. Zamezí nanášení nátěru na nábytek při malování rohů.

Olepení zásuvek

Nejvíce práce s úklidem je vždy při očišťování zásuvek. Je proto praktické je před malováním olepit lepenkou, kterou při úklid jednoduše strhnete a zásuvku nemusíte složitě zbavovat barvy. Totéž proveďte i u lišt.

Zakrytí podlah

Velké problémy mohou při úklidu nastat také při čištění podlahy a koberců. Zkušení malíři pokojů v Plzni proto doporučují koberce buď srolovat a vynést do jiné místnosti, nebo je alespoň přikrýt dekami či silným igelitem, který se během prací nebude shrnovat.

AC Malířství, zkušená firma, která provádí malování pokojů v Plzni a okolí, nabízí možnost kompletní přípravy před malováním. Včetně zakrytí koberců a podlah, olepení rámů dveří a oken, vystěhování a zakrytí nábytku. Díky tomu vám ušetří spoustu času i námahy. Je ale samozřejmě nutné počítat s tím, že se vše promítne do celkových nákladů. Ti z vás, kteří tedy chtějí při malování pokojů co nejvíce ušetřit, by si raději přípravu měli provést sami. Na malířích pak necháte jen samotné vymalování pokojů, případně různé doplňkové práce, mezi něž patří třeba spárování a sádrování děr a prasklin.

 

Podobné články