Klimatizace do bytu a domu: Jaké jsou možnosti při pořízení nové klimatizační jednotky?

Letošní léto není zatím tak prosluněné a teplé jako v minulých letech, přesto je však dobré dopřát si příjemné klima v domácnosti, když vám do oken praží sluneční paprsky. K tomu, abyste měli doma ideální teplotu dle vašich potřeb a požadavků, je vhodné pořídit si klimatizaci. Existuje přitom několik řešení.

Mobilní klimatizace

Nechcete-li investovat příliš mnoho peněz a také se hodláte vyhnout složité montáži s určitými stavebními úpravami, asi nejvíce se vám bude hodit mobilní klimatizace do domu či bytu. Její velkou předností je možnost kdykoliv ji přesunout z jedné místnosti do druhé a následně znovu zapojit do zásuvky s elektřinou. Počítejte ale s tím, že ani kvalitní klimatizace do bytu, jež spadá do kategorie mobilních modelů, nikdy není stoprocentně účinná, jde spíše o občasné ochlazení vzduchu v místnosti. Navíc se dá využívat spíše jen pro menší pokoje.

Split a multisplit klimatizace

Jestliže doma chcete mít skutečně výkonnou jednotku, která v létě dokáže ideálně ochladit vzduch, v zimě pak naopak teplotu v domácnosti zvyšuje na příjemnou mez, je lepší zvolit řešení v podobě split, respektive multisplit klimatizace. Oba modely klimatizačních jednotek mají venkovní a vnitřní část, které jsou pevně zabudované. V případě multisplit klimatizace zařízení funguje pro více místností naráz, protože má více vnitřních jednotek. Je tak ideální jako klimatizace do domu, který je prostorný a má hodně pokojů. V konečném důsledku se pak takovéto zařízení vyplatí více, než kdybyste do každé místnosti pořizovali mobilní klimatizaci.

Domácí klimatizace v současné době umějí poměrně dost věcí. Navíc se dají ovládat třeba prostřednictvím wi-fi na dálku, takže si doma vytvoříte příjemné klima ještě před příchodem z práce, příjezdem z dovolené apod.

Moderní klimatizace do domu prodává kupříkladu společnost ENCOFA. V jejím sortimentu nechybí ani zmíněné split a multisplit klimatizační jednotky, jež zajistí potřebný tepelný komfort v létě i v zimě.

Podobné články