Praktické úložné prostory v domě

V dnešním článku si představíme několik šikovných nápadů, jak na úložné prostory v interiéru. Není totiž snadné najít pro všechny své věci to správné místo a obzvlášť tehdy, pokud jsme značně omezeni velikostí bytu a potýkáme se s nedostatkem volného prostoru. Podívejte se společně s námi, jak můžete ukládat věci tak, abyste ušetřili co nejvíce místa a přitom měli vše přehledně po ruce.

Objevte kouzlo vestavěných skříní

Moderní domy se bez jich neobejdou, do těch starších bývají nově budovány – řeč je o vestavěných skříní, které nám pomáhají ušetřit značné množství místa. Většinou se dělají zcela na míru podle prostoru, který máte k dispozici, a proto je snadné dostat je opravdu kamkoliv. Máte nevyužité místo pod schody? Tak právě tam by to vestavěné skříni jistě velmi slušelo. Bydlíte v podkroví a lomená střecha vám neumožňuje postavit v místnosti klasickou vysokou skříň? Pak neváhejte i investujte do té vestavěné. Ta totiž může mít skutečně jakékoliv atypické rozměry. Navíc je vyráběna s využitím různých odstínů dřeva a laminátu, takže si můžete být jisti, že se vám podaří vybrat takovou, která bude skvěle ladit s vašim stávajícím interiérem. Tento druh skříní navíc nemusí nutně mít klasické véčkové dveře, které se otevírají do prostoru a zbytečně tak zabírají další místo. Existují totiž už i skříně v provedení s posuvnými dveřmi, což ocení obzvlášť ti z vás, kteří doma skutečně bojují o každičký centimetr ušetřeného místa.

Kam s drobnostmi

Pokud jste již vyřešili ukládání větších věcí pomocí vestavěných skříní, přichází na řadu drobné předměty, pro které je třeba také nalézt to nejvhodnější místo. A zde je třeba přiklonit se k praktickým úložných krabicím a boxům, které jsou velmi oblíbené. Své místo u vás jistě najdou jak v policích, tak i na stole či na podlaze. K dostání jsou v mnoha velikostech a variantách. Velké boxy můžete používat v dětském pokoji na ukládání hraček nebo v koupelně na špinavé prádlo. Menší plastové krabice využijete v kuchyni, v dílně, na pracovní stole – zkrátka všude tam, kde potřebujete udělat trochu pořádek ve věcech. Pokud máte jednotlivých boxů víc, opatřete si je přehlednými štítky, na které nadepíšete, co se v kterém boxů nachází. Pokud potřebujete například uspořádat i různé dokumenty, zakupte si pořadače a rozdělovače. Ty vám pomohou lépe zorganizovat všechny důležité papíry, které ve své domácnosti uchováváte. Pro uchování potravin budou dobré skleněné dózy, které zabrání zvlhnutí a proniknutí mravenců. Existuje zkrátka nepřeberné množství způsobů, jak efektivně ukládat věci ve svém interiéru. My jsme vám dnes představili ty nejpopulárnější z nich a teď už je jen na vás, co z našeho článku odnesete.

Podobné články