Jak sekat anglický trávník?

Máte-li na své zahradě anglický trávník či přemýšlíte, že si jej pořídíte, je důležité, abyste věděli, jak se o něj správně starat. Jakou zeminu vybrat a hlavně, jak sekat. Budete-li jej sekat špatně, pak může dojít ke zničení či znehodnocení. Jde o jeden z takzvaných parkových trávníků, často se označuje také jako reprezentativní. Jak o něj pečovat?

Vhodná zemina je základ

Když se řekne anglický trávník, představí si mnoho lidí krátce střižený a hustý trávník. Takový je, jen je důležité se o něj dobře a pečlivě starat. Travní semeno je důležité sít rovnoměrně. Smíchejte osivo se stejným množstvím písku nebo kvalitní zeminy. V zemině by nemělo být ani jedno semeno plevele. Zahradu osejte polovinou podélně a druhou polovinou příčně. Oseto už máte, teď je důležité se o svůj anglický trávník starat.

meadow-196567_960_720

Správné sekání anglického trávníku

Máte-li anglický trávník, pak je k jeho sečení nutno používat vřetenové sekačky. Ideálně takové, které trávu nesekají, ale stříhají. Před zimou již tráva neroste a je dobré, když jí na ní připravíte. V listopadu či v prosinci anglický trávník posekejte na běžnou výšku. Anglický trávník je stříhaný, konce listů tak nejsou potrhané a nažloutlé.

Vřetenové sekačky jsou oproti rotační sekačce rozdílné a to v tom, že když nože rotují, stébla a listy trávy se dostávají mezi dva nože. K trávě se tak nože přiblíží a ustřihnou jí, nesekají. Vřetenovou sekačku můžete znát také jako ruční sekačku na trávu, sekačku, kterou tlačí člověk.

Tlakem nebo motorem

Můžete vřetenovou sekačku tlačit a ten tlak na kola zařídí, že se převod roztáčí a s ním i ocelové nože. Vřetenové sekačky, které pohání motor, se využívají k sekání fotbalových hřišť, golfových hřišť a velkých zahrad. Můžete si jí však pořídit i vy, na váš anglický trávník.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články