Jak postavit plot? Máme pro vás návod!

Stavba plotu není tak obtížná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Chce jen trochu úsilí a času. V článku vám ukážeme, jak si plot můžete postavit sami.

Plot je základním obranným prvkem každého domu. Jedná se o první překážku, kterou musí každý zloděj překonat. Zároveň ale musí vypadat pěkně a elegantně. V tomto článku si ukážeme, jak postavit základní pletivový plot.

Krok 1 – měření

Jedno moudré pořekadlo říká – dvakrát měř, jednou řež. Ani tady se měření nevyhnete. Než se pustíte do samotné stavby, musíte si změřit obvod pozemku. Měření vám pomůže určit, kolik vlastně budete potřebovat materiálu (rám na branku, nosný drát, sloupky). Během měření zároveň nezapomeňte natáhnout provázek. Každé dva metry ho přichyťte kolíkem do země. Takto si označíte místa, kde budete hloubit základy pro sloupky.

Krok 2 – příprava

Teď vás čeká ta nejtěžší práce. Vyhlubte dostatečně široké a hluboké díry. Obecně se dá říct, že ideální hloubka je zhruba 80 cm (nezámrzná hloubka). Do vyhloubených jamek nasypte beton a upevněte sloupky. Vše si ještě „za tepla“ ověřte pomocí vodováhy. Teď už jen stačí zabezpečit sloupky vzpěrami a napnout nosné dráty.

Krok 3 – pletivo

A jste skoro u konce! K prvnímu sloupku připevněte pletivo. Rozvíjením se dostaňte až ke druhému sloupku. Za pomoci konzole na pletivo a drátků připevněte pletivo pevně k nosným drátům a sloupkům. Nezapomeňte ho dostatečně natáhnout. Takto pokračujte do chvíle, dokud nebude plot hotový.

Netroufáte si? Nechte si plot postavit.

Jste z Prahy a stavba plotu svépomocí vás děsí? Pak máte štěstí. Ploty na klíč Praha patří mezi oblíbené služby, které nabízí řada firem. Projděte internet, najděte si tu nejlepší společnost a kontaktujte ji. Profesionálové vám postaví plot rychle, kvalitně a spolehlivě. A za dobrou cenu.

Podobné články