Harvestor dokáže porazit strom během několika minut

Práce v lese je spojená s fyzickou námahou a vysokou časovou náročností. Pokud ale máte harvestor, je vše úplně jinak. Strom totiž porazí a „naporcuje“ během několika minut.

Stroj, který dokáže výrazně pomoci těžařům i vlastníkům lesů. Ano, máme na mysli harvestor. Téměř dokonalý nástroj, s nímž dokážete porazit a nařezat strom doslova během několika minut. Je ale tak pokročilý, že jeho ovládání vyžaduje výbavu v podobě speciálního počítače. A to se podepsalo i na jeho ceně.

Složitý stroj, složité ovládání

Ovládat harvestor je poměrně složité. Mozkem toho všeho je tedy zkušený operátor. Ten musí při kácení stromu dávat pozor hned na několik věcí. Nejdůležitější ale je, aby strom nespadl přímo na člověka sedícího v kabině. Ovládnout a správně používat harvestor ale vyžaduje mnohem víc.

Jakmile se jej naučíte používat, ušetří vám i vašim zaměstnancům spoustu práce. Díky harvestoru totiž nebudete muset na těžkou práci nasazovat dřevorubce. Těm by práce trvala mnohem déle, a navíc by museli vydat mnohem větší množství energie. Vám stačí pouze přepravit stroj na místo a během několika minut máte hotovo.

Peníze ušetří bazar

Každá sranda ale něco stojí. A harvestor patří mezi nákladné položky. U nových harvestorů se tak cena může vyšplhat i do desítek milionů. Řešením vašeho problému tak mohou být použité harvestory. Funkční a stejně kvalitní jako ty nové, ovšem mnohem levnější a dostupnější.

Harvestory bazar často nenabízí. Nenajdete je tedy mezi klasickými autobazary. Abyste některý z nich pořídili, budete muset zamířit do specializovaného bazaru. Mezi dobré prodejce se řadí internetový obchod Bazar lesní techniky. Stroje si tam můžete prohlédnout z pohodlí domova, nebo zajet na adresu prodejny. Prodejci vám veškerý sortiment ochotně ukážou a v případě potřeby i názorně předvedou.

Podobné články