Jak vyzrát na hmyz?

Zná to každý, někdy se prostě v domácnosti objeví nějaký ten hmyz a umí velmi nepříjemně znepříjemnit život. Mravenci, moli, jsou to nepříjemní návštěvníci, kterých je potřeba se zbavit. Víte však přesně, jak na to? My poradíme, co na ně platí a jak se jich zbavíte!

Moli šatní

Také jste ve svém oblečení našli tohoto nevítaného hosta, který může svým řáděním vašemu šatníku velmi ublížit a mnohé kousky tak nenávratně zničit? Jakmile vám housenka do oblečení už vytvoří díru, neuděláte s tím nic. Je proto tedy lepší sáhnout po prevenci. Moli šatní najdete v tmavších zákoutích skříní, nejraději mají přírodní materiály, kožešina, bavlna nebo vlna. I v nevyprané hromadě prádla je můžete objevit, mají totiž rádi věci, kde se nachází zbytky kůže či pot. Do skříně si pověste speciální nástrahy proti molům, které jsou k dostání v obchodech. Pomůže také sáček s hřebíčkem, rozmarýnem, skořicí či levandulí. Oblečení pravidelně kontrolujte. Najdete-li v nějakém kousku moli, ihned jej vyklepejte a následně vyperte.

Potravinoví moli

Potravinových molů je víc druhů, ovšem stejně znepříjemňují život všem. Do potravin se vyprazdňují a tvoří se v nich závratnou rychlostí další a další. Jde o problém, kterého je potřeba se rychle zbavit. Jsou to malí šedí nebo béžoví motýlky, které najdete v potravinách. Mola si často můžete přinášet už v nákupu domů, je tedy dobré vše prohlédnout. Sypké potraviny uložte do nádob, které můžete uzavírat. Vše pravidelně kontrolujte, a jakmile zjistíte, že se mol zabydlel i u vás, potraviny vyhoďte. Existují také speciální mololapky, které je zachytí ještě předtím, než se do vašeho jídla dostanou.

Mravenci

Nejčastěji k vám přijdou zvenku nebo ze zahrady. Najdete je často v květináči, odkud se pak dostávají dál a to i s dalšími svými kamarády. Mají velmi dobrý čich, proto ihned vypozorují, kde máte dobroty. Nutností je prevence, dobře utěsněte okna, správně skladujte potraviny, uzavírejte je v dózách. Mravencům nevoní prášek do pečiva, skořice, máte, hřebíček, pepř nebo pálivá paprika. Pomoci si můžete například také speciálními spreji pro likvidaci mravenců.

Podobné články