Kvalitu vašich fotografií zajistí papíry Baryta a Washi

I přesto že je dnes většina fotografií pouze v digitálním formátu, profesionální fotografové své práce stále tisknou. Výtisky kvalitních fotografií od známých umělců jsou často vysoce ceněny a setkáte se s nimi v mnoha uměleckých galeriích. Důvodem, proč tyto fotografie vypadají tak úžasně, je také kvalita papíru, na kterém jsou vytištěny. Velmi často se například používají foto papíry Baryta paper a Washi.

Proč jsou foto papíry Baryta tak oblíbené?

Papíry Baryta obsahují na povrchu vrstvu síranu barnatého, z čehož také plyne jejich název. Díky tomuto povlaku získává papír velmi speciální vlastnosti, které obdivují špičkoví umělci již od roku 1866. Papíry Baryta nabízejí obrovský kontrast, který zvýrazní i ty nejmenší detaily. Díky tomu, že je tento typ foto papíru vyroben pouze z bavlny nebo alfa celulózy, je jejich povrch „teplejší“ než běžný papír a navíc ani po dlouhých letech nežloutne. Baryta paper nabízí ostré obrázky s jemnými tónovými přechody a s úžasnou čistotou a detaily. Poskytují přesné barevné odstíny a vytvářejí skutečně velmi působivé černobílé obrázky.

Washi – japonská kvalita prověřená staletími

Japonské papíry Washi se vyrábějí čistě přírodním způsobem v provincii Tokushima v jižním Japonsku již víc než 1300 let. Do Evropy se dostaly v devatenáctém století a prakticky ihned uchvátily většinu umělců. Současné Washi paper Awagami jsou vyrobeny na bázi tradičního Washi paper z přírodních vláken bambusu a rostlin mitsumata, kozo a gampi, jsou však opatřeny speciální povrchovou úpravou, která umožnuje tisk kvalitních fotografií ve vysokém rozlišení, které odolají působení vlivu času.

Papíry Washi i Baryta vynikají nejen svým dokonalým tiskem snímků s úžasnými detaily a působivým barevným gamutem, ale také svými archivními vlastnostmi. Vaše fotografie na nich i po letech budou vypadat stejně krásně.

Podobné články