Domácí mazlíčkové, které budou tichými, přesto dlouhodobými společníky

Trávíte doma více času, než kdy bývalo zvykem? Přenesla se vaše kancelář do domácího prostředí a přijde vám, že při vykonávání pracovní náplně je v domácnosti příliš prázdno? Nemusíte se cítit sami u sebe doma, ať už z domu pracujete, nebo zde trávíte tolik času, jako každý druhý. Pořídit si totiž můžete tichého společníka, který vás nebude nijak vyrušovat, přesto ve vás zavládne pocit, že doma nejste sami. Stačí si pořídit terárium pro tohoto domácího mazlíčka, které si stejně jako venkovní voliéry můžete postavit z hliníkových profilů.

Hadi nevydají ani hlásku

Z posledních průzkumů vyplývá, že stále atraktivnějšími jsou hadi. Tito plazi sice budí na jednu stranu nevyčíslitelný respekt, na stranu druhou jsou tím, co si dříve nebo později zamilujete. Jsou totiž velmi zajímaví a pozorovat je – to se stane vaším koníčkem.

Mluvíme o velmi nenáročném domácím mazlíčkovi, který toho od vás mnoho nevyžaduje. Dokonce nevyžaduje ani každodenní krmení – hada stačí nakrmit jednou za čtrnáct dní a máte na nějakou dobu vystaráno.

Ještěři jsou okrasou domácnosti

Pokud však hledáte spíše domácího mazlíčka, který nebude věčně shrbený ve skrýši nebo pod listy terarijních rostlin, vyplatí se vsadit spíše na ještěry jakéhokoli typu. Ať už to bude agama vousatá či cokoliv podobného, stane se tento tvor okrasou domácnosti. Většinu času bude trávit hezky na větvích stromů, kde ostatně bude mít i skvělý výhled nejen na svůj příbytek, ale i mimo terárium.

Při chovu ještěrů si dejte pozor na jedno – každý druh vyžaduje trochu něco jiného. Před koupením daného živočicha se proto informujte o jeho požadavcích a o tom, co ke svému spokojenému životu vlastně potřebuje.

Pavouci, kteří před vámi neuprchnou

Podobně jako hadi, i pavouci budí enormní respekt. Na druhou stranu i proto jsou lidmi tak žádaní. Do terarijních obydlí nepatří žádní malí pavouci, ale spíše velké tarantule, které milují procházky mimo toto své obydlí.

https://pixabay.com/cs/photos/%c4%8d%c3%a1ra-anton%c3%adn-stvo%c5%99en%c3%ad-u%c5%a1lechtil%c3%bd-3695679/

Podobné články