Zastřešení terasy

Sednout si v létě na terasu, nastavit tvář příjemnému slunci, tiše poslouchat zvuky přírody. Jsou to všechno věci, které si rádi vychutnáváte? Na terase v letních měsících prakticky „žijete“, trávíte zde polovinu svého času, dopřáváte si zde snídani, obědy i večeře. Ostré a pálící slunce vás často od takového posezení může odradit. Jak před ním chránit svou terasu a dopřát si tak venkovní posezení bez problémů?

Zastřešte si terasu

Zahrady bývají individuální, potřeby majitelů teras také, proto je na trhu hned několik typů zastřešení. Vyberete si tak zcela v souladu s vašimi potřebami. Při výběru je nutno zvážit také některá kritéria. Například před čím, vás má zastřešení ochránit? Před sluníčkem nebo také před deštěm? Jaký je interiér vaší zahrady, v jaké vzdálenosti jsou stromy od terasy a v neposlední řadě také mnozí řeší celkovou cenu zastřešení.

Slunečník

Slunečník je nejčastěji zvolená varianta zastřešení. Jde o jednoduchý, rychlý a finančně nenákladný způsob. Můžete jej stáhnout v případě potřeby, můžete jej mít v blízkosti domu, nijak neovlivní přístup světla do domu. Nevýhoda? Nestabilita, neochrání před deštěm a kymácení při silném větru.

Konstrukce z palet

Konstrukce pomocí zastřešení je stabilním řešením. Je možno vyrobit jí z dřeva, oceli nebo z hliníku. Každý materiál vyžaduje po určité době údržbu. Volba materiálu je na vás a zejména pak na to, jak si představujete výsledek. Zohlednit je dobré také celkový vzhled terasy.

Markýza

Vyrobená z textilu, přináší velké rozpětí, je možno jí rovněž stáhnout. Vhodná pro větší terasy, můžete jí mít i v blízkosti domu. Ochrání vás však před slunečními paprsky, před deštěm nikoliv. U textilních materiálů hrozí barevná nestálost a prakticky nemožné čištění.

Terasu můžete dále také zastřešit pnoucími rostlinami, které obrostou například dřevěné trámy či zvolit rákosové nebo textilní panely. Na to správné zastřešení pomocí rostlin si budete muset nějakou dobu počkat, panely, ať už z rákosu nebo textilu mají zase krátkou životnost. Je tedy na vás, jakou variantu zvolíte.

Podobné články