Levné plechové střechy

Pokud uvažujete o levnější variantě plechové střechy, třeba pro zastřešení garážového stání, přístřešku pro dřevo nebo zahradního altánu, jeví se jako vhodná alternativa typ plechové střechy, který má pracovní označení jako trapézové plechy. Trapézový plech je vlastně plechová střešní krytina, která je naohýbaná do profilů. Tvar a výšky profilů trapézových plechů může být celá řada, záleží na způsobu použití.

Trapézové plechy mají několik předností, jednou z nich je velice příznivá cena a snadná montáž. Pokud se podíváme do kategorie již povrchově upravených trapézových plechů, můžeme zde najít řadu zajímavých barevných odstínů. Pro jednoduché a nenáročné stavby jsou trapézové plechy ideální střešní krytinou.

Pro stavbu zdi potřebujete flexibilní lepidlo

Pokud zdíte třeba štít střechy nebo jinou část domu, budete kromě cihel nebo jakéhokoli zdiva potřebovat i další stavební přísady, jako jsou lepidla a malty. Jedním z univerzálních prostředků které se při stavbách požívají, je flexibilní lepidlo. Co se týče materiálu je flexibilní lepidlo vlastně deformovatelná malta, je vysoce pružná a velice trvanlivá. Hodí se zejména pro lepení obkladů, dlažeb a zdění z přírodního kamene. Flexibilní lepidlo lze použít také jako podklad pod omítky, třeba při zateplování domů polystyrenem.

Ať už stavíte dům nebo provádíte rekonstrukci střechy – praktičtí pomocníci vám vždy usnadní práci.

Podobné články