Latexové matrace jako luxus do vaší ložnice

Zjistili jste, že je už vaše matrace celkem proležená a chcete si pořídit novou? Pak vás jistě trh velice překvapí, protože za poslední roky se nabídka na trhu velice rozšířila. Kromě dříve známých pružinových matrací jsou už k dispozici si pěnové matrace a taktéž latexové matrace, které vám učarují na první pohled. Podle odborníků jsou to nejen vysoce kvalitní matrace, ale především to je ten největší luxus, který si do ložnice můžete přinést.

Z čeho jsou latexové matrace vyrobeny?

Jak už samotný název vypovídá, latexové matrace jsou vyrobeny z latexu. Jedná se o přírodní materiál, který má opravdu vynikající vlastnosti. K těmto vlastnostem patří například silná bodová elasticita, což v praxi vypadá tak, že matrace se nedeformuje na místech, kde nedojde k zatížení. Zkrátka po ulehnutí se deformuje jenom místo, kde ležíte, okolní prostor nebude nijak ovlivněn. Díky této vlastnosti lze říct, že latexové matrace jsou opravdu vynikající podpěrou pro tělo.

Kromě bodové elasticity se latexové matrace vyznačují taky svou skvělou prodyšností. To ocení především lidé, kteří se více potí. Díky prodyšnosti se v matraci nedrží vlhkost, tudíž se předchází vzniku plísní.

Matrace, která vydrží minimálně sedm let

Latexové matrace se zároveň pyšní skvělou životností. Podle odborníků latexové matrace vydrží minimálně sedm let, ostatně po dobu pěti let je na matraci vztahována záruka u většiny výrobců. Na dlouhé životnosti latexových matrací se podílí především hygieničnost matrací, která je velice daleko. Matrace mají jak antibakteriální, tak také antialergické vlastnosti, díky kterým se na nich pohodlně a nerušeně vyspí i astmatik nebo alergik.

Nevýhodou je vyšší cena

I když se latexové matrace mohou zatím jevit jako bezchybné, přesto bychom jednu drobnou chybu našli. Je to vyšší cena matrací, za kterou je koupíte. Na druhou stranu se tímto jen potvrzuje pravidlo, že za luxus se zkrátka musí platit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články