Jak nejlépe odvzdušnit radiátory?

Zima na sebe nenechala dlouho čekat a začátek topné sezóny už je pomalu tady. Před zahájením topné sezóny je vždy potřeba dobře odvzdušnit radiátory. Odvzdušnění si mnoho lidí představuje jako velmi náročný proces, který zabere mnoho času, a proto se ho snaží oddalovat. Ale není třeba, jelikož to jde i jednoduše. Zjistěte, jak lze radiátory snadno a rychle odvzdušnit.

Odvzdušnění je základ

Odvzdušnění hraje důležitou roli pro správné fungování topení. Vzduch nacházející se v topné vodě totiž způsobuje, že voda nedokáže dobře vést teplo. Pokud nedojde k odstranění bublinek vzduchu z trubek a radiátoru, pak topení nebude dostatečně hřát, takže byste mohli klepat zimu. Řada lidí přistupuje k odvzdušňování stále po staru pomocí kýblů, kdy vzniká velké množství nepořádku. Tento časově i pracovně náročný proces lze však nahradit daleko jednodušším řešením, kterým jsou automatické odvzdušňovací ventily.

Jde to i snadno

Automatické odvzdušňovací ventily zajistí kvalitní odvzdušnění radiátorů rychle a bez jakéhokoliv nepořádku. Při použití automatického odvzdušňovacího ventilu dochází k průběžnému odvzdušňování, čímž je zaručen vždy nejvyšší výkon ústředního topení, a to v podstatě bez práce. Konstrukce vybraných druhů automatických odvzdušňovacích ventilů je rozebíratelná, což umožňuje velmi snadné vyčištění.

Kde si ventily pořídit?

Chcete-li si ušetřit práci a starosti s každoročním odvzdušněním ústředního topení, pak zamiřte do e-shopu Afriso. Automatický odvzdušňovací ventil od společnosti Afriso má patentovaný dvoukomorový odvzdušňovací princip, kdy speciální plováček zajišťuje kvalitní a rychlé odvzdušnění. Plyn v radiátorech tak nebude mít žádnou šanci.

V e-shopu najdete i široké spektrum dalších kvalitních ventilů, které najdou uplatnění v domácnostech a veřejných budovách, jde například o ATM termostatický směšovací ventil, unikátní servopohon směšovacích ventilů ARM ProClick, jež lze namontovat za pár sekund bez jakéhokoliv nářadí. Nechybí ani pojistné ventily, zónové ventily a další typy ventilů.

Podobné články