Před čím vás ochrání bezpečnostní dveře?

Snad každý z nás se chce doma cítit v pohodlí a bezpečí. Ovšem někdy je váš dům či byt terčem pro různé nenechavce a zloděje. Vždycky je lepší svůj dům zabezpečit a přidat bezpečnostní prvky, aby to měli zloději těžší a nedostali se k vám. Velmi účinné jsou kvalitní bezpečnostní dveře. Před čím vším vás mohou ochránit?

Vypáčení či vysazení dveří

Máte-li běžné dveře, pak je to lákadlo pro zloděje, jde je totiž velmi snadno vysadit a vypáčit. Jestliže však máte dveře, které jsou opatřeny dostatečnými bezpečnostními prvky, pak zlodějům vloupání k vám domu dostatečně ztížíte. A cože je takový bezpečnostní prvek? Například tříbodový hákový zámek, tři plynule seřiditelné závěsy a tři pasivní čepy, které tvoří zábrany proti vysazení nebo vypáčení.

Únik tepla

Staré dveře propouští hodně tepla a v místnostech tak můžete cítit zimu. Díky bezpečnostním dveřím se tak udržuje teplo v místnosti a co víc, tyto dveře brání úniku tepla. Budete mít tak doma větší teplo. Možná tak budete topit méně a krom toho můžete také ušetřit za topení.

Požár

Požár může propuknout v mnoha bytech, ať už u vás nebo vedle u sousedů. Mnohdy stačí chvilička a rozšíří se nejen u vás, ale například i k sousedům a to zejména v panelácích, kde lidé žijí blízko sebe. V domech a bytech často lidé mají věci, které rychle hoří a požár je tak na světě. Kvalitní vstupní dveře, které disponují dostatečnou protipožární ochranou jsou skvělým řešením. Díky tomu mohou odolávat požáru po určitou dobu a nepustí jej k vám do bytu.

Vykopnutí dveří

Důležitá je také správná konstrukce dveří a materiál, ze kterého se dveře vyrábí. Zvolíte-li ty správné, pak nepůjdou vaše dveře prokopnout. Takové mohou být například kovové dveře či dřevěné s masivním rámem, které mají výplň z dřevotřísky. Díky takovýmto bezpečnostní dveře, pak vykopnutí dveří nehrozí.

Policie doporučuje majetek chránit také pomocí fotopastí. Fotopast je elektronické zařízení, které monitoruje určený prostor a v případě jeho narušení pořídí snímky. Ty vám odešle na váš telefon nebo mail a vy okamžitě můžete zjednat nápravu. Fotopasti vybírejte u největšího prodejce a specialisty na fotopasti Infoto.

Podobné články