Neúnavný pomocník při odklízení sněhové nadílky

Neumíte si představit, že by pro vás mohlo někdy být odklízení sněhu zábavou? Možná byste se divili, jak jednoduché je to se sněžnými frézami Honda. I když zimy nejsou už v našich zeměpisných podmínkách dávno to, co bývaly, několikrát za rok nás sněhové nadělení nemine a určitě na něj chcete být dobře připraveni.

Konec odhazování sněhu lopatou

Někomu nevadí sníh odhazovat lopatou či hrablem, je to ale poměrně úmorné a nasněží-li hodně nebo nadílka přibývá každý den, brzy nás to přestane bavit. Je to sice posilovna zdarma, většinou ale nemáme ráno dost času a spěcháme do práce. Večer bychom si zase rádi odpočinuli po návratu ze zaměstnání. Někomu ruční odhazování nedovolí jeho fyzický stav. Ať je to, jak chce, s pořízením sněhové frézy tyto starosti můžete hodit za hlavu.

Čtyřtaktní fréza s jednoduchým principem

Jak fréza na sníh od Hondy funguje? Sníh „odkrajuje“ v určité vrstvě a poté jej komínem odhazuje na stranu. Výška odebírané vrstvy a směr odhozu se dají nastavit. Značka Honda je v tomto sortimentu jedním z předních výrobců. Vyrábí pouze čtyřtaktní benzínové frézy, a to buďto kolové, či pásové. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Kolovou, nebo pásovou?

Kolová fréza je vhodná pro okolí rodinných domů mimo horské podmínky, postačí u menších pozemků v nenáročném terénu. Pásová fréza je naproti tomu osvědčená i v horách, využití najde třeba v okolí hotelu nebo ve svažitém terénu. Profi fréza bude samozřejmě vhodná i pro hobby použití, je ale zbytečné pořizovat nejdražší model, pokud sníh odklízíme párkrát za rok.

Nastartujte na první zatáhnutí

Každá motorová fréza od Hondy má mimo jiné obrovskou výhodu v tom, že motor okamžitě „naskočí“ i ve velkém mrazu, není třeba jej dlouho „žhavit“ a ztrácet u toho nervy. Funkci Easy Start určitě oceníte, postačí jedno jediné zatáhnutí. Zacházení s benzínovou frézou zvládnou i ženy, velmi příjemně se s ní manipuluje a není zapotřebí mnoho fyzické námahy.

Podobné články