Správný chod i bezpečnost vašeho domova: Kdo stojí za elektroinstalací právě ve vašem obydlí?

Bez součástek jako je relé by vaše domácnost nemohla bezpečně fungovat. Kdo ale za těmito komponenty stojí? Na to se podíváme v tomto článku.

Pokud jste elektrikář, nebo se jen zajímáte o práci s elektrickými komponenty, nejspíše jste slyšeli o společnosti Wieland. Celosvětový dodavatel má ve své nabídce všechny představitelné i nepředstavitelné součástky. K jejich kvalitě a odbytu dopomáhá i více než stoletá historie firmy. V následujících řádcích si ji představíme.

Krušné začátky a zářivá budoucnost

Dlouhá cesta začíná v roce 1910. S deseti zaměstnanci začíná Fritz Wieland ručně vyrábět signální zařízení a propojovací krabice. V následujících letech se trh s elektronikou masově rozšířil, což pomohlo této německé firmě expandovat. V 70. letech se odhodlá k ještě většímu růstu. Nejprve překročí hranice Německa a začne dodávat produkty do 51 zemí na světě. K tomu jsou potřeba další šikovné ruce. Začíná tedy masové najímání nových šikulů. V roce 1973 se pak počet zaměstnanců vyšplhá na tisícovku.

Nové století se nese ve znamení bezpečnosti a inovací. Na trh přichází speciálně vytvořené relé Wieland a vylepšené konektory Wieland, s nimiž se podaří globální publikum zasáhnout ještě více. Společnost se zaměří na efektivitu výrobních strojů a automatizaci, díky čemuž vyšponují svoji produkci na maximum. Začnou poskytovat i sofistikovaná řešení šitá na míru jednotlivým firmám. A nezapomínají ani na drobné odběratele.

Sortiment společnosti Wieland

Wieland je v současné době lídrem na trhu. Nejen do Čech, ale také do více než padesáti dalších zemí dodává výrobky jako:

Konektory Wieland a další výrobky této společnosti na českém území distribuuje firma Schmachtl. Jde o výhradního dodavatele na tomto území, v jejich sortimentu tedy naleznete velké množství produktů z dílny německého obra.

Podobné články