Představujeme IVT AIR-X – nejúspornější čerpadlo vzduch/voda

U tepelných čerpadel se systémem vzduch voda by Vás měly zajímat parametry jako: topný faktor, objem ohřáté vody, hlučnost a záruku. V tom všem IVT AIR-X patří mezi špičku na trhu.

IVT AIR-X patří do energetické třídy A++ a jeho průměrný topný faktor (SCOP) činí 4,84. Pokud porovnáme průměrné topné faktory IVT AIR-X a jeho konkurentů, zjistíme, že IVT AIR-X patří s odstupem mezi nejvýkonnější čerpadlo vzduch/voda na trhu. Jen namátkou, IVT AIR-X má:

  • o 29 % vyšší topný faktor než PANASONIC L-V WH-SXC12F9E8
  • o 26 % vyšší topný faktor než VIESSMANN Vitocal 350-A AWHO.351.A10)
  • o 24 % vyšší topný faktor než NIBE 2300-14

Levný zdroj tepla i teplé vody

Co to znamená pro Vás? IVT AIR-X je schopno vyrobit teplo s velmi malou spotřebou elektrické energie, tj. pokud si jako zdroj tepla zvolíte právě IVT AIR-X, budete se moci těšit z nízkých účtů za teplo, ať už jde o teplý vzduch či teplou vodu. IVT AIR-X je totiž premiantem i pokud jde o schopnost ohřevu vody. Toto čerpadlo zvládne za den ohřát 284 litrů vody na teplotu 40 °C, což je opět výrazně vyšší hodnota, než jakou nabízí konkurenti, navíc s nejvyšším topným faktorem (tj. za teplou vodu zaplatíte s IVT AIR-X méně, než byste zaplatili s jeho konkurenty).

Porovnání IVT AIR-X s konkurencí (ohřev vody)

Další výhody IVT AIR-X

 

Každý majitel tepelného čerpadla jistě ocení tichý provoz, nízké nároky čerpadla na místo, kvalitní zpracování, dlouhou záruku a jednoduchou údržbu čerpadla. To vše IVT AIR-X nabízí‘ Hlučnost jeho provozu je 40 decibelů v nominálním režimu, elektrokotel a zásobník jsou vyrobeny s velmi odolného nerezu a provoz čerpadla se obejde bez revizí chladiva. Navíc, na IVT AIR-X získáte záruku až 10 let!

Jednička na trhu

Své pátrání po tepelném čerpadle, které je schopno nejlépe splnit Vaše požadavky na zdroj tepla byste tedy měli začít u prodejce tepelných čerpadel IVT. Není totiž náhodou, že IVT AIR-X bylo nejprodávanějším čerpadlem roku 2016.

Podobné články