Zahradní zapuštěné bazény do země od A do Z

Vybíráte zahradní bazén? Nejlepší volbou jsou zahradní zapuštěné bazény do země. Pojďte se podívat, na co si při výběru vhodného bazénu dát pozor.

Pro ty, kteří to se zahradním bazénem myslí vážně a nehledají jenom brouzdaliště pro děti, jsou ideální volbou zapuštěné bazény. Proč do nich investovat? Podívejte se na všechna „pro“, která vám tyto bazény nabídnou.

Zapuštěné bazény jsou ideální volbou

Většinu nadzemních bazénů lze pokládat za pouhý krátkodobý kompromis. Obvykle mají slabou konstrukci, která jen stěží vydrží řádění dětí. Do bazénů se rovněž hůře vstupuje. Musíte po žebříku nahoru a pak zase dolu. Takže pro ty, kdo mají pohybové problémy spojené s věkem, nebo po úrazu, může být vstup do podobného bazénu zcela zapovězen. A to právě tehdy, kdy by se vám rehabilitační plavání tak hodilo.

Zapuštěný bazén je výhodnějším, i pokud jde o jeho kombinaci se zastřešením. V našich klimatických podmínkách je posuvné zastřešení téměř nutností. Pouze tak si užijete koupací sezónu delší než pouhé dva měsíce.

Jak si vybrat vhodný materiál pro zahradní bazén do země?

V uzeninách se dnes již většina z nás poctivě kouká na ingredience šunky nebo jiného výrobku. Složení sledujeme na etiketách dalších potravin i na textilu. Udělejte to i ve chvíli, kdy si vybíráte svůj zahradní bazén do země. Materiál bazénu musí být především UV odolný, světlostálý, odolný chlóru, mít dostatečnou tepelnou odolnost jak v mrazu, tak na slunci, musí být odolný deformacím i mechanickému poškození. Jenom takový zahradní bazén do země vydrží třeba i 50 let.

Kupujte si kompletní sety

Začátečník, tedy každý, kdo bazén buduje prvně, se jen stěží zorientuje v příslušenství, které pro bazén potřebuje. Nejvhodnější je proto pořídit si kompletní set: zahradní zapuštěný bazén se zastřešením, vhodnými schody, pískovou filtrací, skimmerem, potřebnými tryskami apod. Bazénové sety vás navíc obvykle vyjdou levněji.

Podobné články