Staré elektroinstalace ohrožují životy. Jak zůstat v bezpečí?

I v této době se najdou domy, jejichž stará elektroinstalace je natolik zanedbaná, že je jen otázkou času, kdy se stanou opravdu nebezpečnými. Časem totiž rozvody mohou přestat fungovat a v horším případě může dokonce dojít i k požáru nebo úrazu. V případě podezření ze zanedbání povinností vám pojišťovna může zkrátit plnění nebo vám vzniklou škodu nemusí zaplatit vůbec.

Jak předejít neštěstí?

Aby byl váš majetek a vaše rodina v bezpečí, je potřeba domy a byty pravidelně podrobovat revizi elektroinstalace. Ta ověří, jestli je elektroinstalace 100% funkční a dokáže včas odhalit případnou poruchu a zabránit tak škodám na majetku i na zdraví. Lhůty pravidelných revizí se různí podle prostředí, druhu elektroinstalace nebo používání. Obecně ale platí, že revize elektroinstalace v bytových a rodinných domech by se měla provést každých 5 let, i když není povinná. Pokud na elektroinstalaci děláte jakoukoliv úpravu, je nutné revizi provést hned po jejím dokončení.

Kolik revize elektroinstalace stojí?

Majitelé bytů v bytovém domě ušetří. Cena revize elektroinstalace je podle velikosti bytu vyjde okolo 1 500 Kč. Majitelé rodinných domů za revizi elektroinstalace zaplatí kolem 2 500 Kč. Ať tak nebo tak, vždy je lepší zaplatit pár tisíc než přijít o dům nebo ohrozit své zdraví a zdraví vaší rodiny.

Kdo může revizi elektroinstalace provést?

Revizi ve vašem domě nebo bytě nemůže provést jen tak někdo. Provádí ji pouze certifikovaní technici s potřebnou kvalifikací a osvědčením. Technici z E-Best vám zajistí pravidelné revize nebo rekonstrukce elektroinstalace, hromosvodů a elektrických zařízení.

Svěřte vaši nemovitost do rukou odborníků. Pár minut jednou za 5 let může zachránit nejen váš majetek, ale i životy.

www.ebest.cz

Podobné články