Typy a druhy sekaček

Kupujete-li dům, zahradu, nebo jste se jen rozhodli investovat do nové sekačky? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jakou sekačku vybrat. Na trhu je několik druhů, stačí si tak vybrat tu pravou pro vás. Ne každá sekačka je vhodná pro všechny typy trávníku. Vybírejte proto sekačku, která bude plně vyhovovat vám i vašim potřebám.

rush-361452_960_720

Benzínové rotační sekačky

Tyto sekačky zpravidla nabízí vyšší výkon a širší záběr, než je tomu u travních sekaček, které jsou elektrické. Běžně sbírají posekanou trávu a kromě toho dovedou také mulčovat. Mohou mít bočný výhoz a tím trávu vyhazují do řádku. Vyplatí se investovat do sekačky s pojezdem, bude se vám mnohem lépe sekat. Jsou to sekačky zahradní a mají dobrý výkon.

Robotické sekačky na trávu

Robotická sekačka na trávu je automatická, po trávníku jezdí bez vašeho většího přičinění. Důležité je mít na zahradě rovná terén, jelikož nezvládá velké kopce ani členitý terén. Naprogramujete-li jí správně, pak bude pravidelně udržovat váš trávník, aniž byste museli denně vytáhnout sekačku a vyhrazovat si čas na sekání.

Bubnové sekačky

Princip sečení bubnové sekačky předurčuje k sečení vysokých porostů, trávy a luk. Vhodné na méně udržované pozemky, které udržujete jen občas. Pro sečení se využívá rotující plechový talíř, jsou na něm volně umístěné sečící nože. Narazí-li do pevné překážky (například strom, keř, kámen a podobně) sklopí se nůž a brání tak v tom, aby byla sekačka poškozena.

Elektrické rotační sekačky

Patří mezi nejlevnější typy motorových sekaček. Všechny další typy sekaček jsou dražší. S těmito sekačkami skvěle můžete udržovat menší zahradu. Bývají lehké, zpravidla mají do 17 kilogramů. Jejich provoz je téměř bez údržby, elektrický motor zvláštní péči nevyžaduje. Jejich rotační princip je podobný, jako rotační princip benzínové sekačky, rotují dva ramenné nože na soustředné ose.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články