Skleníky dnes nadchnou velmi jednoduchou montáží

Aby nám skleník skutečně dobře posloužil, neobejdeme se bez kvalitní montáže. Pokud se rozhodneme pořídit si skleníky z polykarbonátu, můžeme mít jistotu, že to půjde více než snadněji. Můžeme tak hodit za hlavu starosti známé hlavně z minulosti, kdy jsme si skleníky budovali sami. Dnes už není problém koupit řešení, které přijde sice demontované, ale sestavit takové zahradní skleníky je skutečně otázkou necelého jednoho dne. A to ať už je chceme postavit:

  • Volně na naší zahradě
  • Přitisknuté k našemu domu či jiné zídce
  • Ve formě menších pařenišť na záhony

Podstavec je pro skleníky základem

To hlavní, na co se dnes musíme zaměřit, to je podstavec skleníku. Bez něho se dnes v podstatě neobejdeme. Právě on je tím, co dokáže udržet skleník polykarbonát v zemi, i při silnějším poryvu větru, zajišťuje celkovou stabilitu, pevnost a odolnost. Díky správnému podkladu a tedy i podstavci se nemusíme bát toho, že by nám snad Kokiskashop skleník polykarbonát převrátil nebo dokonce odnesl vítr. Prioritou u mnohých řešení je obvodová vybetonovaná zeď, která slouží jako onen nezbytný základ. Možnosti však pokročily a tak musíme říci, že se obejdeme i bez tohoto postupu.

skleniky

Dnes totiž i levné skleníky z polykarbonátu mohou mít ve svém základu kovový podstavec, který stačí ukotvit do země v rámci svých rohů. Co to znamená? Že ho můžeme do země buď jenom volně zatlouct a upevnit, nebo se pojistit betonovým základem. Vylít betonem však stačí jenom právě ony čtyři rohy, kde bude daný základ skleníku umístěný. Díky tomu máme jistotu, že levné skleníky nebudou spojeny s žádnými výraznými dodatečnými náklady.

Sestavení základní konstrukce je snadné

Druhým krokem je samotná montáž konstrukce. Ta je vzhledem k jednotlivým navazujícím částem velmi jednoduchá a intuitivní. Samozřejmě dnes má každý zahradní skleník dodávaný v rozloženém provedení k dispozici i praktický návod, díky kterému se rozhodně není třeba obávat jakýchkoliv složitostí. Daná montáž konstrukce je jednoduchá, rychlá a zvládne ji každý.

Netroufáte si? Využijte odborníky

V souvislosti s montáží musíme říci, že by s ní neměl mít problém jakýkoliv alespoň mírně zručný člověk. Pokud si však skleník z polykarbonátu netroufnete postavit sami, můžete oslovit někoho ze svých známých, specializované zahrádkářské firmy, stejně jako musíme říci, že se oblastí montáže mohou zabývat i samotní podnikatelé, kteří prodej skleníků realizují. Mnohdy tak třeba skleníky z polykarbonátu akce mohou být spojeny bezplatnou službou právě v podobě montáže.

Výplně jednoduše nasunete do konstrukcí

Jakmile konstrukce stojí, je třeba uskutečnit třetí krok. Aby polykarbonátové zahradní skleníky fungovaly tak, jak fungovat mají, je třeba instalovat i samotné plastové výplně. Moderní zahradní polykarbonátový skleník je řešený tak, že se dané výplně do konstrukce velmi jednoduše zasunou, kde následně pevně drží. I toto je činnost, která je více než jednoduchá. Jakmile je u konce, můžeme společně říci, že plastový skleník je již téměř hotový.

Upevnění k podstavci je poslední fází

Jakmile je váš plastový skleník takový, jaký má vypadat, můžete se pustit do té úplně poslední fáze. Ta souvisí s tím, že ho upevníte k samotnému podstavci. Zde záleží na konkrétním konstrukčním řešení. Aby však bylo vše co možná nejjednodušší, umožní plastové skleníky daný poslední krok montáže pomocí několika pevných šroubů, kterým skleník ke kovové základně jednoduše přimontujete. Poté už stačí jenom upravit terén v okolí a smontované skleníky a pařeniště jsou připraveny k prvnímu použití. Tedy k pěstování zeleniny, která vyžaduje specifické podmínky.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články