Užijte si dokonale pohodlné domácí vytápění díky moderním technologiím

Vytápění domácností bylo dříve dost obtížnou záležitostí. Zatímco okamžitě po zatopení bylo v domácnosti nesnesitelné teplo, tak zanedlouho domácnost naopak vystydla a k ránu všude panoval mráz.

Takové bylo vytápění domácností v minulosti a mnohdy je takové i dnes. Existují už však automatické systémy a chytré technologie, které už podobné podmínky nedovolí. Pojďme se podívat na několik z těch, které rozhodně stojí za zmínění!

Ekvitermní regulace se dovedou řídit venkovními podmínkami

Jednou z věcí, které mohou působit problémy, jsou například přechody mezi domácností a venkem v moment, kdy panují extrémní rozdíly teplot. Pokud doma máte skoro třicet stupňů a vyjdete do mrazu, čeká vás nepříjemný šok.

Moderní technologie, kterou ekvitermní regulace jsou, mohou zařídit, abyste takové šoky už nepotkávali a zároveň neměli doma příliš velkou zimu nebo teplo. Důležitou vlastností těchto regulací je totiž fakt, že se dokáží přizpůsobovat venkovním teplotám. Jsou dokonce i časově nastavitelné, takže můžete domov vyhřívat kupříkladu jen, když doma opravdu jste. Směšovací ventily zvýší efektivitu topení.

Směšovací ventily jsou potřeba ve všech vodních okruzích, kde je potřeba směšovat studenou a teplou vodu. I když jsou směšovací ventily poměrně jednoduchou technologií, tak zde panují velké rozdíly. Je totiž poměrně velký rozsah možností, jak lze směšovací ventily ještě více zdokonalit a zefektivnit. To pak má pochopitelně pozitivní dopady především na efektivitu celého systému. Lépe se díky tomu kontroluje, což vede nejen k pohodlí, ale také i k finanční úspoře.

TIP: Tipy na výběr tepelného čerpadla přehledně na Abeceda-cerpadel.cz

Termostatické ventily fungují i jako pojistka

Další „evolucí“ klasických ventilů, je i termostatický směšovací ventil. Termostat je pojem, který znamená zařízení schopná pracovat s teplotou. Pokud je teplota vyšší, než požadovaná, lze ji automaticky snížit. To stejné funguje i naopak.

Termostatický směšovací ventil má ale mnohem větší užití, než je regulace teploty. Dají se mu nastavit také horní i spodní limity teploty. To může fungovat například jako ochrana před opařením vodou při sprchování, nebo umývání nádobí. Termostatické ventily tak najdou širší uplatnění kupříkladu v domácnostech s dětmi.

Podobné články