Netrapte se s řezáním a ohýbáním kovů, profesionálové vám vše zajistí

Stavební sezona už startuje, a tak se mnohé profesionální firmy i domácí kutilové připravují na potřebné úpravy v bytech, domech, na chalupách i obřích zakázkách. Materiály na stavbu jsou přichystané, případné doobjednávky finišují. Instalatérské materie, trubky, elektrikářský materiál a potřebné doplňky jsou již na svých místech – stačí jen doplnit zásoby o podstatné kovové doplňky. Litina, měď a barevné kovy jsou důležitými prvky, bez nichž se téměř žádná stavební činnost neobejde. Zakládání novostaveb, rekonstrukce i renovace objektů stojí a padají s trvanlivými materiály, ať už se používají v interiéru, v základech staveb, či ve finálním obkladu.

Prodej a zpracování barevných kovů na jednom místě

Internetová prodejna Unibar.cz je zaměřena na prodej barevných kovů, prodávají se litina i měď. Všechny nabízené materiály je možné zaměstnanci provozovny zpracovat, vyfrézovat, ohnout i rozřezat. Zájemci o požadovaný materiál jsou obratem obslouženi, případně jim je zakázka doručena v řádu několika dní. Doplňkové služby využívají jak jednotliví kutilové a stavaři, tak velké podniky, jež potřebují zpracovat velké množství kovových materií.

Sídlo prodejny, skladu i dílny

Pobočka společnosti UCB Technometal, s.r.o., sídlí v Chrustenicích – Loděnicích u Berouna, otevírací doba je ve všední den od brzkých šesti hodin ráno do 13. až 15. hodiny. Zbytek pracovní doby se zaměstnanci věnují zpracování zakázek. V případě nejasností ze strany zákazníka je možné se telefonicky nebo přes e-mail spojit s pracovníky firmy a prodiskutovat možnosti zpracování konkrétní zakázky. Profesionálně vybavená dílna společnosti disponuje pilami, klasickými a CNC frézami a soustruhy. S pomocí těchto nástrojů je umožněno rychlé a přesné dělení, hrubování, konečné CNC obrábění a speciální upravování zakoupených, objednaných nebo vlastních materiálů.

Obrábění, řezání profilů a hrubování

CNC obrábění probíhá na CNC soustruzích, ve specifických CNC centrech, brousí se naplocho i nakulato. Služby společnosti pojímají rovněž zhotovování hydraulických kostek a rozvaděčů dle výkresové dokumentace zákazníka, a to v kusové i malosériové výrobě. Otvory bloků se komplexně čistí a odhrotují. Pro výrobu se používá stoprocentně spolehlivý vlastní materiál Unibar 400-15, 500-7 nebo Unibar 250. Pro zájemce o řezání profilů firma nabízí zpracování na poloautomatických a automatických pásových pilách do průměru 650 milimetrů, případně u pravoúhlých profilů do šířky 1200 mm. Co se týče hrubování, to je prováděno na běžných i CNC soustruzích, a to od průměru 30 milimetrů do maximálního průměru 500 mm a délky 1500 mm.

Frézování, povrchová úprava a finální kontrola jakosti

Hrubování profilů frézováním se dělá na konvenčních a CNC frézách s tolerancí +0,5 mm nebo +0,3 mm do maximální šířky profilů 400 mm. Nejčastější délka frézování je 1000 milimetrů. Zhotovují se i silnostěnná pouzdra, a to bez vnitřních i povrchových slévárenských vad. Finální obrobky se můžou i speciálně povrchově upravovat – tryskáním ocelovou drtí, navařováním kluzkých vrstev (hliníkovým bronzem), navařováním otěruvzdorných vrstev (nikl, kobalt, železo), laserovým navařováním korozivzdorné vrstvy nebo práškovaným lakováním kovových dílů. Pro kontrolu jakosti zhotovených výrobků a materií jsou zajišťovány ultrazvukové, magnetické, metalugrafické, mechanické a kapilární zkoušky.

Dodej a opracování litiny

Unibar.cz je zavedeným obchodem, jejž hojně využívají především velké podniky. Dokáže se totiž poprat i s velkoobjemovými zakázkami, a to v rekordně krátkém čase. Společnost se pyšní přívlastkem největší obchodní společnosti s kontinuálně litou litinou. V obchodě se prodávají šedá litina s lupínkovým grafitem, tvárná litina s kuličkovým grafitem i austenitická litina s kuličkovým grafitem. Webové stránky společnosti poskytují podrobné informace o jednotlivých materiálech, jakož i možnosti jejich nejvýhodnějšího použití. V případě nejasností jsou pracovníci prodejny připraveni zodpovědět všechny dotazy. Poradí profesionálům i laikům.

Nabídka mědi a jejích slitin

Měď je oblíbeným a velmi častou využívaným materiálem v mnoha stavebních a odborných profesích. Je to díky tomu, že měď má výtečné vlastnosti propojující tvárnost, elektrickou a tepelnou vodivost, odolnost vůči korozi a nízkou tepelnou roztažnost. Zhotovuje se tažením, lisováním a válcováním s rozměrovými tolerancemi bez přídavku materie na obrábění. Dodává se v provedení tyčí, trubek, pásů, drátů a plechů. Slitiny mědi mají různé použití jak v elektrotechnickém průmyslu, telekomunikačních odvětvích, tak ve stavebnictví.

Podobné články