Vytvořte si v ložnici více přírodního světla

Ložnice patří mezi místnosti, které jsou z hlediska frekvence pohybu obyvatel domu hodně využívané. Dalo by se namítnout, že v tomto pokoji pouze spíme, nicméně úplně tak tomu není. Mnohdy zde jen relaxujeme, čteme zajímavou knížku anebo listujeme v prohlížeči na tabletu a hledáme zajímavé zprávy. Právě proto bychom měli myslet nejen na zatemnění interiéru ložnice, ale i na přítomnost dostatečného množství světla. Vsadit bychom přitom měli na to přirozené…

Bez přirozeného světla se neobejdeme

Už při projektování nemovitosti je zapotřebí myslet na to, aby její interiér byl dostatečně prosvětlený. Většinou se vše řeší přítomností okna. Když už není možné sem světlo dovést klasickým způsobem, musí se využít služeb moderních světlovodů. I u podkrovních ložnic a dětských pokojů se dá vymyslet kombinace střešních oken, jež bude maximálně funkční. Zapomínat by se ale nemělo na správné rolety či žaluzie. Právě jejich prostřednictvím si lze pohodlně korigovat množství přirozeného světla.

Když se zkombinují zatemňující a plisované rolety…

Hra s přirozeným světlem a tmou nemusí být nijak výrazně komplikovaná a složitá. Stačí si jen najít ten správný styl zatemnění. Výbornou volbou je přitom kombinace zcela zatemňující a plisované rolety. Získáte vlastně zatemňující a zároveň plisovanou roletu v jednom jediném provedení. Jestliže budete potřebovat kvůli spánku zatemnit interiér úplně, nebude to nejmenší problém. Stejně tak si budete moci rozptylovat denní světlo podle své aktuální potřeby. Montáž této rolety je velmi jednoduchá, a to především díky specifickému systému VELUX Pick&Click!™. Dvě ovládací lišty dodají roletám neotřelý atraktivní design. Vybrat si u nich lze ze čtyř barevných variací podle charakteru vaší ložnice. Vše si jednoduše přizpůsobíte výmalbě a také nábytku, který se v této místnosti nachází.

Podobné články