8 tipů, jak vybrat dekorace do bytu

Dekorace do bytu rozhodně patří a přidají na útulnosti a na tom, aby se tam lidé cítili dobře. Musí být ale správně zvolené. V tomto článku se podíváme na několik tipů, jak jednoduše prozářit každý byt.

Podívejte se na základní typy dekorací, které z vašeho bytu udělají stylové místo a dodají mu tu pravou atmosféru. Většinu z nich pravděpodobně znáte, ale možná vám přijdou tak samozřejmé, že na ně zapomínáte. A řídíme se pravidlem, že v jednoduchosti je krása.

1.  Květiny jsou základ

Květiny vám možná přijdou jako samozřejmost, ale právě na ně mnoho lidí zapomíná.Květiny jsou dekorace do bytu, která je sice krátkodobá, ale opravdu dokáže rozzářit a vyvolat útulnou a čerstvou atmosféru. Pokud chcete trvalejší květiny, můžete navíc byz zkrášlit dekoračními květináči.

2.  Nezapomínejte na svíčky

Ať už zapálené či ne, dodají na útulnosti. Když hoří, navodíte do místnosti romantický nádech a pokud svíce voní, tím lépe. Buď si vyberte velkou svíčku, kterou umístěte například ke květině nebo čajové svíčky, které umístíte do stylových jednobarevných svícnů.

3.  Vzpomínky na zdi

Vkusně uspořádané fotky vás nebo rodiny na zdi nebo na poličce nesmí v žádném bytě chybět. Co je hezčího než když máte neustále na očích ty nejbližší?

4.  Dekorační polštáře

Dekorační polštáře se hodí jak na gauč, tak do ložnice. Vyberte si alespoň tři barvy a nakombinujte je. Bude to vypadat stylově, krásně a útulně. Ložnici oživí také polštáře s vtipným potiskem přesně podle vašeho vkusu.

5.  Samolepky na zeď

Pokud máte jednobarevné zdi a jsou moc prázdné, kupte si samolepky na zeď, jednoduše je pak můžete vyměnit nebo sloupnout. Můžete si vybrat citáty nebo obrázky. Do ložnice, kuchyně, obýváku i dětského pokoje.

6.  Výzdoba kuchyně

Ložnice by rozhodně neměla zůstávat sterilní místností. Můžete ji oživit nálepkami, magnety na lednici, nebo oblíbenými plecháčky. Mísou plnou ovoce také nic nepokazíte.

7.  Vyhrajte si s osvětlením

Zajímavé osvětlení mohou sloužit také jako hezká dekorace do bytu. Výběr je takřka nekonečný, od stolních lamp, lustrů, případně stále populárnějších LED pásků.

8.  Vytvořte si zátiší

Dekorace v podobě mísy plné ovoce, nebo barevných bonbonů upoutá každého. A vy tak můžete vytvořit pěkné, ale zároveň využitelné zátiší.

Podobné články