Bambusová podlaha

Na světě v současné době existuje nepřeberné množství různých materiálů, ze kterých lze zhotovit podlahu. Na špici se však stále drží podlahy dřevěné, které jsou vysoce odolné, ale především mají přírodní vzhled, což je právě hlavním důvodem, proč si je lidé do svých domácností pořizují. Do popředí se ale pomalu dostává další zajímavý materiál a tím je bambus. Dopřát svému interiéru trochu exotiky pomocí bambusové podlahy můžete i vy, jelikož čím dál více výrobců podlah začíná právě tento materiál využívat.

Proč si ji budete chtít pořídit také

Ti, kteří už ve svém interiéru mají bambusovou podlahu, si chválí jednak její snadnou údržbu, ale především také atraktivní vzhled. Bambus totiž působí velmi luxusním dojmem a navíc je jeho použití velmi šetrné k životnímu prostředí. Nejen milovníci přírodního vzhledu si tak s bambusovou podlahou přijdou na své. Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky a je vaše podlaha tak vystavována vysokému riziku poškození, můžete své obavy hodit směle za hlavu. Bambusová podlaha je totiž velmi odolná. Omezeni nemusíte být ani barevným provedením, protože stejně jako u podlah dřevěných či laminátových, i zde vám výrobci nabídnou spoustu barevných odstínů. Potřebujete novou podlahu do kuchyně, na chodbu či do dětského pokoje? Žádný problém. Bambusová podlaha bude skvěle vypadat naprosto kdekoliv. Objevte její kouzlo i vy a pořiďte si ji ještě dnes i do svého interiéru. Uvidíte, že bambus má kouzelnou moc skvěle podtrhnout vnímání celého interiéru a to je právě to, co je cílem většiny z nás – vytvořit netradiční, ale přesto útulný domov. S bambusovou podlahou to pro vás bude hračka.

Jak vzniká a jak se pokládá bambusová podlaha

Zajímá vás, jak se z bambusu, který jistě dobře znáte, dá vlastně vytvořit hladký povrch, po kterém lze chodit? Jednotlivé kusy bambusu jsou vedle sebe kladeny tak, aby tvořily stejné pokládací desky jako tomu je u podlah dřevěných. Princip jejich pokládání je tedy stejný. Zvolit si dokonce můžete vzor rozložení bambusu – svislý nebo vodorovný. Pokud pokládáte novou podlahu, budete nejprve potřebovat zarovnat stávající plochu. Na ni potom přijdou ochranné vrstvy a fólie a až poté se poklade bambusová podlaha. To už však můžete svěřit do rukou podlahářům, který se postarají jak o zarovnání plochy, tak o implementaci doplňkových lišt, pokud je budete chtít k podlaze přidělat také. Jak už jsme zmínili, bambus patří mezi nejodolnější materiály, a proto jej můžete nechat položit i na frekventovaná a zatěžovaná místa, jako je například vstupní chodba či kuchyně. Zapomeňte na tradiční dřevěné podlahy a vyzkoušejte něco nového. Bambusové podlahy jsou současným trendem číslo jedna v oblasti interiérové designu a vy můžete patřit k těm, kteří jej vyzkouší mezi prvními.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články