Knihovna pro váš dům

Milujete knihy, ale už nevíte, kam je doma umístit? Dnes vám přineseme několik užitečných tipů na knihovny, které by se mohly snadno stát součástí vašeho interiéru. Podívejte se společně s námi, že i knihovna může být skvělým a především atraktivním doplňkem moderních domácností.

Klasikou mezi knihovnami jsou jednoduché skříně s policemi. Ačkoliv by vás mohlo napadnout, že tento způsob je poněkud zastaralý a nepřináší do oblasti interiérového designu nic nového, nenechte se zmást. I tento typ uložení knih totiž můžete pojmout zcela netradičně. Stačí police upravit a doplnit například o otevírací skříňky a skleněné vitrínky. Ty vám poslouží k uložení dekoračních předmětů nebo suvenýrů. Klasický styl knihoven navíc má tu výhodu, že vám jej výrobce nábytku může zhotovit přímo na míru. Pokud tedy například bydlíte v podkroví a máte skloněný strop, není problém vytvořit zabudovanou skříň, která přesně bude pasovat do volného prostoru ve vašem interiéru. Stejně můžete vyřešit i jinak atypické prostory a nerovné stěny. Zabudované knihovny vám pomáhají efektivně využít volné místo pro uložení oblíbených knih. Pokud však hledáte moderní řešení, kterým oslnit své případné návštěvy, také pro vás máme několik nápadů. Prvním z nich je trend současné doby a to v podobě neviditelných knihoven. A o co se vlastně jedná? Jde o jednoduchou desku upevněnou ke stěně, na kterou můžete skládat knihy. Většinou bývá těchto desek několik nad sebou a na každé z nich zhruba sedm až deset knih. Vzniká tak dokonalá iluze, že knihy skutečně drží na stěně jakási neviditelná knihovna. Právě pro svůj styl, který není na první pohled vůbec vidět, je skvělá do každého interiéru. Nemusíte si lámat hlavu s tím, aby vám barevna ladila s tamním prostředím, jelikož jednoduše nebude vidět. Tím ale kreativita výrobců nábytku ještě ani zdaleka nekončí. Ti šli ještě mnohem dále, a tak se můžete setkat s knihovnami ve tvaru stromu, kdy na jednotlivě směrovaných větvích naleznete úložné prostory jak pro knihy, tak dekorace. Populární jsou i knihovny ve tvaru písmen či jiných ornamentů. Výjimkou nejsou ani nápisy Books a Library, které také mohou tvořit jednu z originálních knihoven. Fantazii se meze nekladou, a proto vám bohatě postačí zakoupení několika polic, které libovolně rozmístíte po stěně. Získáte tak moderní originální knihovnu, kterou hned tak někdo doma mít nebude.

Pokud vás zaujal některý typ knihoven z našeho článku, neváhejte a porozhlédněte se po nich na internetu nebo u regionálních prodejců nábytku. Poradí vám s výběrem toho nejoptimálnějšího řešení pro váš interiér. Dohlédněte na to, aby u vás vaše knihy byly jako v bavlnce a pořiďte jim atraktivní úložné prostory, které si zamilujete i vy.

Podobné články