Vodotěsné magnety do exteriéru – které existují?

Neodymové magnety jsou velice silné, ale nehodí se pro použití ve vlhku, venku. Pro tento účel slouží speciální vodotěsné magnety. Podívejte se, které existují.

I když bývají neodymové magnety například poniklované, mohou venku korodovat. Proto výrobci vyvinuli speciální vodotěsné magnety. Neodymové magnety zapouzdřili nebo zalili do polypropylenu či gumy.

Chcete-li neodymové magnety využít i v exteriéru, vyzkoušejte poplastované nebo pogumované magnety s velkou odolností. Čím se tyto dvě základní řady liší?

Poplastované či pogumované magnety – které vybrat?

Poplastované magnety jsou odolné i na dešti, omyvatelné. Mají velkou teplotní odolnost do 120 °C, vydrží mráz do −20 °C. Pořídíte je v různých barvách, které se dají kombinovat.

Ochranná vrstva z polypropylenu chrání magnety před poškozením, například nárazem o sebe. Ale zároveň slouží i jako ochrana podkladu, aby nedošlo k jeho poškrábání.

Pogumované magnety jsou rovněž omyvatelné, vydrží na dešti. Bývají dostupné v černé (gumové) barvě. Stejně jako plast, i guma tvoří ochranu magnetů před nárazem a zároveň chrání podklad před poškrábáním.

Jelikož je pryž o něco měkčí než plast, hodí se rovněž například pro připevnění reklamy na stojící automobil v autosalonu, aniž by došlo k poškození laku. Výhodou pogumovaných magnetů navíc je, že guma zvyšuje tření. Magnet tak lépe drží na svislé ploše, na které by klasický neodymový magnet mohl sjet dolů.

Tip: K mání jsou i pogumované magnetické kabelové příchytky.

Poplastování i pogumování má však jednu malou nevýhodu – trochu snižuje magnetickou sílu magnetů. Z toho důvodu je lepší použít o něco silnější magnety.

Tip: Podívejte se i na další silné magnety na webu Unimagnet.cz

Vyzkoušejte odolnost vodotěsných magnetů.

Podobné články