Zahradní domek v prostředí krásné zahrady. Jak na to?

 

Tak! Zahradní domeček se již nachází na svém místě, všechno je dokonalé, můžete se v něm těšit a užívat si výhody, které vám s sebou zahradní domek přináší. Tímto však nic nekončí, právě naopak, ještě se to jen začíná. Je důležité, abyste neusnuli na vavřínech a nebyli spokojeni s tím, co máte. Jak se říká, vždy je co zlepšovat a jinak to není ani v případě vaší zahrady.

Zkrášlete si okolí květinami

Aby zahradní domeček ještě více vynikl, můžete jeho okolí zkrášlit. Je jen na vás jakou cestu zvolíte. Samozřejmě, asi nejčastěji lidé upřednostňují květiny. Není to příliš pracné a mnozí si během přesazování květin odpočinou a pročistí mysl. Nestárnoucí jsou květinové skalky, které okouzlí na první pohled. Zahradní domek může skalka buď pouze doplňovat a být tak jen jakýmsi okrasným detailům, ale můžete si ji také vybrat jako dominantní prvek vaší zahrady. V obou případech je důležité, aby působila přirozeně, co dosáhnete nepravidelným tvarem skalky a tím, že zvolíte stejný druh kamene, který by měl tvořit polovinu z jejího celkového rozměru. Nacházet by se měla na takovém místě, které jí umožní se případně dále rozšiřovat. Na začátek postačí, pokud zvolíte méně náročné květiny jako například rožec plstnatý, prvosenka holá, chrpa horská, zvonek karpatský, violka vonná, mateřídouška atd.

Zajímavě vypadají květiny, které jsou zasazeny v květináčích z pneumatik. Jejich výroba je při tom skutečně jednoduchá. Nepotřebnou pneumatiku obarvíte libovolnou barvou, dbejte však na to, aby harmonizovala se zbytkem zahrady a okolím zahradního domku. Následně pneumatiku umístěte na místo, kde chcete vybrané květiny posadit. Pokud je vše připraveno, můžete květiny uložit do středu připravené pneumatiky. Když jste skončili, na zásyp můžete zvolit například ozdobný kámen nebo dubovou kůru.

Pneumatika však nemusí být jen uložena na zemi. Máte možnost ji také zavěsit na strom nebo dřevěný trám a květiny zasadit do jejího nitra po spodním obvodu pneumatiky. To nejdůležitější je, abyste se nebáli barev. Zahradní domek bude díky barevnosti a rozmanitosti květinových pneumatik působit okamžitě o něco veseleji a hravě.

Málokdo si uvědomuje, že stejně důležitý jako květiny je v zahradě i kvalitní a pravidelně upravovaný trávník. Proto byste jeho opodstatnění určitě neměli zpochybňovat a měli byste mu věnovat dostatek pozornosti.

Dřevěná lavice ve stylu vintage

Pokud právě nepatříte k milovníkům květin, můžete zahradní domeček doplnit o dřevěnou zahradní lavici. Je možné ji koupit buď prostřednictvím inzerce a v takovém případě máte šanci, že natrefíte na opravdu starodávný kousek, který může zahradní domek zajímavě oživit. Nebo si ji jednoduše koupíte v kterékoliv prodejně se zahradním nábytkem. Ať už zvolíte jednu nebo druhou cestu, určitě zvažte možnost umístění takové lavice pod koruny několika, libovolně zvolených, listnatých stromů. V první řadě dosáhnete, že si na lavici budete moci posedět i během horkých letních dní a ve druhém, ne méně podstatném řadě, to bude nenahraditelné místo na kvalitních odpočinek. Představte si, že neslyšíte nic, pouze šum listí, které se vlní nad vaší hlavou. Dokonalé!

Na trhu jsou dostupné i zahradní stolky, které mají dekorativní funkci a slouží především jako místo k umístění květináčů. Vedle zahradním domku je můžete umístit hned několik nebo je můžete využít k olemování chodníčku k domku. Představte si jak kráčíte květinovou pěšinkou, na jejímž konci vás očekává váš zahradní domeček.

Využijte kreativitu naplno

Kreativitě se meze nekladou. Na to, aby váš zahradní domek nabyl určitý specifický charakter, nemusíte využívat pouze dary přírody. Stačí když se jednou odpoledne vyberete do sklepa nebo na půdu a využijete to, co tam najdete. Ať už to bude starý kolo, kočárek, staré dřevěné desky, na které později můžete pověsit květináče, již nepotřebný starý žebřík, obrazy, fotografie, ubrusy, závěsy, nevyužité drátky apod. Dopřejte již zapomenutým věcem nový život a tak oživte váš zahradní domeček.

Příjemnou atmosféru navodí také svítilny nebo světelné řetězy. Efektivní plní nejen dekorační, ale i praktickou funkci. Kromě toho, že to působí intimní, příjemně a vytvářejí dojem tepla, zahradní domek nikdy nezůstane po tmě a vy se v žádném případě neztratíte. Zahradní domeček se i díky nim pro vás stane pomyslným světýlkem ve tmě.

 

Dnes jsou na trhu dostupné také různé druhy svíček, v nejrozmanitějších barvách a velikostech, s mohutnými svícny či v skromnějším provedení. Pokud se nemůžete rozhodnout pro jeden typ, klidně si vezměte svíce z různých druhů a nakombinujte je tak, aby to lahodilo zejména vašemu oku. Všechny zmíněné světelné dekorace můžete využít nejen v exteriéru, ale iv interiéru zahradního domku.

Zahradní domeček by měl spolu s těmito dekoracemi vytvářet jednolitý celek. Proto byste si jakýkoliv krok měli předem dostatečně promyslet.

Zahradní domek může mít mnoho podob a je jen na vás, která je vám nejbližší. Pokud se budete ve vaší zahradě cítit dobře vy, stejně příjemně se v ní budou cítit i vaši hosté!

Podobné články