Dobrý instalatér se může hodit i vám. Jak poznáte profesionála?

Šikovný kutil se bez pomoci řemeslníků docela dobře obejde. Vykope základy, postaví zdi a možná i pokryje střechu. A když se něco pokazí, většinou to opraví. Ale co se týče tak specifické oblasti, jako je instalatérství, specialista přijde čas od času vhod téměř každému. Nemáme teď na mysli triviální záležitosti, jako je dotažení kapajícího kohoutku, neboť tuto činnost zvládnou i méně zruční jedinci. Jenomže instalatérství je obor značně rozsáhlý…

S čím vám pomůže instalatér? Je toho víc než dost

Instalatérské práce lze rozdělit na obory vodoinstalací a kanalizací Vodoinstalatéři se zabývají projektováním, montáží, opravami, rekonstrukcí a čištěním vodovodů a kanalizací. Jedná se o činnosti, které vyžadují patřičnou kvalifikaci a vysoce odborný přístup.

Renomovaný instalatér Liberec z řemeslnického cechu EKOMPLEX doplňuje, že důležité jsou také znalosti platných norem a legislativy, přehled v nejnovějších technologiích, znalosti vodoinstalačních materiálů a dalších aspektů.

Dobrý dojem je sice důležitý, ale z instalatéra nedělají profesionála pečlivě vyžehlené montérky a velký kufřík s nářadím. Zároveň byste se neměli řídit podle ceny, respektive se vyhnout podezřele levné nabídce. Topenáři Liberec upozorňují, že nekvalitně odvedená práce může přivodit nepříjemné problémy a způsobit škody na majetku i zdraví osob.

Jak tedy vybrat instalatérskou firmu?

Možná velmi spěcháte a potřebujete zručného instalatéra pokud možno ihned, ale přesto se snažte zachovat klid a porovnejte několik nabídek. Vyberte si někoho, kdo vám nabídne přijatelnou cenu a prokáže se dobrými referencemi. A pamatujte si, že jednotlivec nemůže nabízet komplexní služby, jako větší firma. Své o tom vědí topenáři a plynaři Liberec, kteří již mnohokrát „zachraňovali“ zákazníky od následků fušersky odvedené práce.

Podobné články